<span class='far fa-lightbulb color-default'></span> سرمایه گذار فرشته
کسب و کار من

سرمایه گذار فرشته

| 11:37 | 2

فرشته سرمایه‌گذار معمولا خالص ارزش فردی است که حمایت مالی برای شروع استارت‌آپ‌ها را فراهم می‌سازد. اغلب فرشتگان سرمایه‌گذار در میان یک خانواده و دوستان کارآفرین یافت می‌شوند. وجوه این سرمایه‌گذاران ممکن است برای شروع کار کسب و کارها و یا تزریق مداوم برای حمایت از شرکت در مواقع مشکل‌پذیر شرکت است. با بورس با ما همراه باشید تا بدانیم سرمایه‌گذار فرشته چه خصوصیتی دارند.

درک فرشته سرمایه‌گذاران

 فرشتگان سرمایه‌گذار افرادی هستند که به دنبال سرمایه‌گذاری در مراحل اولیه شروع استارت‌آپ هستند. این نوع سرمایه گذاری‌ها خطرناک هستند و معمولاٌ بیش از 10% سبد سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذار را نشان نمی‌دهند.
 فرشتگان سرمایه‌گذار نسبت به سایر وام دهنده‌ها شرایط مطلوب‌تری را ارائه می‌دهند، زیرا معمولاٌ در کارآفرینی یک استارت آپ سرمایه گذاری می‌کنند تا پایداری آن کسب و کار. فرشتگان سرمایه‌گذار به جای اینکه بر سود محتملی که از کسب وکار بگیرند، متمرکز باشند. به کمک کردن کسب و کار جهت برداشتن اولین قدم کسب و کار متمرکز هستند. در واقع، فرشتگان سرمایه‌گذار مخالف سرمایه‌داران ریسکی هستند.
فرشتگان سرمایه‌گذار نیز به نام سرمایه‌گذاران غیر رسمی، سرمایه‌گذاران فرشته، سرمایه‌گذاران خصوصی، سرمایه گذاران بذر یا فرشتگان تجارت نامیده می‌شوند. این‌ها افرادی هستند که به طور معمول ثروتمند هستند، که سرمایه را برای سرمایه گذاری در برابر سرمایه گذاری مالکیت یا بدهی تبدیل می‌کنند. بعضی از سرمایه گذاران فرشته از طریق سیستم‌های جمع آوری پول به صورت آنلاین و یا ساخت شبکه‌های سرمایه گذار فرشته سرمایه گذاری می‌کنند تا سرمایه را جمع آوری کنند.

 بیشتر بخوانید: استارت آپ چیست؟

کلمات کلیدی

  • یک سرمایه گذار فرشته معمولا خالص ارزش فردی است که در مراحل اولیه شروع به کار سرمایه گذاری‌ می‌کند، اغلب با پول خود.
  • سرمایه‌گذاری فرشته اغلب منابع اصلی برای بسیاری از استارت‌اپ‌ها است که آن را جذاب‌تر از سایر روش‌های فریبنده می‌کند.
  • پشتیبانی که سرمایه‌گذاران فرشته برای شروع به کار می‌دهند، باعث نوآوری می شود که به رشد اقتصادی تبدیل می‌شود.
  • این نوع سرمایه‌گذاری‌ها خطرناک هستند و معمولا بیش از 10٪ نمونه سبد سرمایه گذار فرشته را نشان نمی‌دهند.

ریشه های سرمایه گذاران فرشته

اصطلاح فرشته از تئاتر برادوی آمد، زمانی که افراد ثروتمند پول دادند تا تولیدات تئاتری را تحریک کنند. اصطلاح سرمایه‌گذار فرشته ابتدا توسط ویلیام وتزل، دانشگاه نیوهمپشایر، بنیانگذار مرکز تحقیقات سرمایه‌گذاری، مورد استفاده قرار گرفت. وتزل در مورد چگونگی جمع آوری سرمایه کارآفرینان مطالعه و تحقیق کرد.

چه کسی می تواند یک سرمایه گذار فرشته باشد؟

سرمایه گذاران فرشته به طور معمول افرادی هستند که وضعیت "سرمایه گذار معتبر" را کسب کرده‌اند اما این پیش شرط نیست. کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) «سرمایه گذار معتبر» را به عنوان یک ارزش خالص 1 میلیون دلاری در دارایی‌ها یا بیشتر (به استثنای اقامت های شخصی) تعریف می‌کند یا درآمد 200 هزار دلاری را برای دو سال گذشته به ارمغان آورده باشد، یا یک ترکیب درآمدی 300 هزار برای زوج‌های متاهل داشته باشد. برعکس، داشتن سرمایه گذار معتبر، مترادف با سرمایه گذار فرشته نیست.
اساسا این افراد هر دو دارای منابع مالی و تمایل به تامین مالی برای راه اندازی استارت‌آپ‌ها هستند.  استارت آپ‌ها استقبال بیشتری به سرمایه گذاران فرشته دارند تا نسبت به منابع های مالی دیگر.

منابع تامین مالی

سرمایه گذاران فرشته به طور معمول از پول خودشان استفاده می کنند، بر خلاف سرمایه داران ریسکی که پول زیادی از سرمایه گذاران دیگر تامین می کنند و آنها را در یک صندوق استراتژیک مدیریت می کند.
اگرچه سرمایه گذاران فرشته معمولا نمایندگان افراد هستند اما نهادی که در واقع این وجوه را فراهم می‌کند ممکن است یک شرکت محدود  (LLC)، یک کسب و کار، یک اعتماد یا یک صندوق سرمایه‌گذاری، در میان بسیاری از انواع حامل سرمایه باشد.

مشخصات سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاران فرشته که در استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند که در مراحل اولیه خود شکست می‌خورند سرمایه گذاری خود را به طور کامل از دست می‌دهند. به همین دلیل است که سرمایه گذاران حرفه ای فرشته به دنبال فرصت‌هایی برای استراتژی خروج، خرید و یا ارائه عمومی (IPOs) هستند.
نرخ مؤثر درآمد داخلی برای نمونه کارهای موفق برای سرمایه گذاران فرشته بین 20 تا 30 درصد است. اگرچه این ممکن است برای سرمایه گذاران مناسب باشد و برای کارآفرینانی که در مراحل اولیه کار می کنند بیش از حد گران می‌شود، منابع مالی ارزان تر از جمله بانک‌ها معمولا برای سرمایه گذاری های تجاری در دسترس نیستند. این باعث می شود سرمایه گذاری‌های فرشته ای برای کارآفرینانی که هنوز در طول مرحله راه اندازی کسب و کارشان در حال مبارزه با مالیات هستند، مناسب باشد.
سرمایه‌گذاری‌های فرشته بیش از چند دهه گذشته افزایش یافته است، زیرا جذابیت سودآوری به آن امکان می‌دهد که منبع اصلی کمک مالی برای بسیاری از راه اندازی‌ها شود. این، به نوبه خود، نوآوری را افزایش داده است که به رشد اقتصادی تبدیل می‌شود.

شما چه فکر می کنید؟  آیا با این سرمایه گذاران فرشته برخود داشتید؟ آیا به شما در راه اندازی کسب و کارتان کمک کرده اند ؟  تجربیات و تفکراتتان را ما در میان بذارید.

 

منبع: Investopedia

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها