<span class='far fa-lightbulb color-default'></span> چگونه یک ایده کسب وکار داشته باشیم؟
کسب و کار من

چگونه یک ایده کسب وکار داشته باشیم؟

| 18:30 | 2

تصمیم دارید یک کسب و کار راه بیندازید. بسیار عالی. اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید. اولین قدم برای راه اندازی یک کسب و کار داشتن یک ایده است. همیشه برداشتن اولین قدم سخت بوده و اینکه آن قدم برای راه اندازی یک کار باشد بسیار سخت خواهد بود. اما نگران نباشید، قصد داریم. در این مقاله چگونگی به ذهن رسیدن یک ایده را بیان خواهیم نمود. با بورس با ما همراه باشید.


1- روش شکافتن، چپاندن و شلوغ کردن 

این روش به این صورت عمل می کند که

  1. ابتدا به کسب وکارهای موفق نگاه کنید و  مدل کسب و کار آن‌ها را کپی کنید (عمل شکافتن)

  2. سپس این مدل را به بازار و صنعتی جدید اعمال کنید (عمل چپاندن).

  3.  و آن را برای جذب مشتری گسترش دهید ( عمل شلوغ کردن).


2- روش تقاطع:

هدف روش تقاطع پیدا کردن کسب و کارهایی است که بر اساس علایق، مهارت و ارتباطاتتان وجود دارد. برای انجام این روش در یک کاغذ یک جدول سه ستونه رسم نمایید. در ستون اول هر مهارت‌هایی از قبیل آشپزی، ورزش، نقاشی خانه و  هر چیزی که تا کنون کسب کرده‌اید را یاداشت می‌نمایید. در ستون دوم علایقتان را لیست می‌نمایید. هر چیزی که دوس دارید انجام بدهید. به عنوان مثال اسکی کردن، تدریس،  آشپزی و ... .

مهارت علاقه ارتباط
     
     
     
     

در ستون آخر هم  افراد یا گروهی از افرادی را که می‌شناسید لیست کنید. لازم نیست اسم افراد را یاد داشت کنید فقط کافیست به دنبال گروهی از افراد بگردید که ممکن است به کار شما علاقه داشته باشند به عنوان مثال، بلاگرها، مهندس‌ها، عکاسان و ...
 در آخر هم نوبت به این می‌رسد که بین این سه ستون ارتباط برقرار کند و بهترین گزینه‌ها را به یکدیگر وصل نمایید.

3- روش دلخوری:

متداولترین روش برای به ذهن رسیدن یک ایده کسب و کار می‌باشد. فقط کافیست به مدت یک ماه در نظر بگیرید، چه چیزهایی موجب دلخوری شما می‌شود. سپس برای آن‌ها راه حل بیاید. قطعا چیزهایی که شما را ناراحت می‌کند، بقیه  افراد را نیر ناراحت خواهد کرد. راه حل این دلخوری‌های یک ایده کسب وکار خواهد بود.

4- روش چه می شد اگر ...

چه می‌شد اگر انسان‌ها می‌توانستند پرواز کنند، ایده  ساخت هواپیما شکل گرفت. چه می شد اگر با چند کلیک ساده غذا سفارش داد، ایده ایجاد برنامه‌های سفارش آنلاین غذا شکل گرفت. به راحتی می‌توان با پاسخگویی به این سوال و حل مشکل آن یک ایده کسب وکار داشت.

سخن آخر:

با انجام هرکدام از روش‌های فوق می‌توان به سادگیبه یک ایده برسید. مهم نیست که ایده شما تکراری باشد فقط کافیست که اجرای آن نو باشد. فقط شروع کنید. هر ایده که به ذهنتان  می‌رسد را یادداشت کنید. و سپس با مطالعه بررسی کنید که ایده تان  ارزش اجرایی شدن دارد یا خیر.

آیا روش یا روش‌های دیگری است که شما از آن برای به ذهن رسیدن یک ایده استفاده کرده باشید؟ با ما در میان بگذارید.
 

مقالات مرتبط: مرگ یک ایده؛ چرا یک ایده می‌میرد

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها