<span class='far fa-lightbulb color-default'></span> مطالعه موردی: شرکت Beyond Meat
کسب و کار من

مطالعه موردی: شرکت Beyond Meat

| 12:00 | 2

برای همه مردم دنیا به ویژه دوستداران محیط زیست بحث ازدیاد گازهای گلخانه ای در سطح کره زمین بسیار حائز اهمیت است. در همین راستا شرکت هایی که بتوانند در تولید محصولات خود به این مهم بپردازند دارای مزیت رقابتی خواهند بود. 
در حوزه محصولات غذایی، تولید بی رویه گوشت حیوانی یکی از دلایل افزایش گازهای گلخانه ای می باشد. به تازگی شرکت Beyond Meat گوشتی کاملا گیاهی به بازار محصولات غذایی عرضه کرده است. این شرکت با سرمایه گذاری 180 میلیون دلاری برای تولید این گوشت گیاهی کار خود را آغاز کرد. بیل گیتس و google ventures از جمله سرمایه گذاران این پروژه هستند. شرکت Beyond Meat برای تولید این گوشت گیاهی که بر پایه گندم و پروتئین سیب زمینی می باشد، 7 سال زمان صرف کرده است.
در حال حاضر این گوشت گیاهی در برخی رستوران ها و سوپر مارکت ها در آمریکا عرضه شده و وزارت کشاورزی آمریکا رشد 11.7% را تا سال 2025 برای این شرکت برآورد کرده است (منبع).
هم اکنون یکی از چالش های این شرکت قیمت این محصول است. گوشت حیوانی با قیمت پایین تر از این گوشت گیاهی در حال حاضر به فروش می رسد. اما به این نکته نیز باید توجه کنیم که در سال جاری با عرضه‌ی عمومی سهام Beyond Meat و نیز عرضه‌ی آزمایشی مرغ سوخاری گیاهی توسط KFC، این شرکت عملاً‌ با سرعت زیاد رقیبان را پشت سر گذاشته است.
شکل زیر وضعیت سهام شرکت Beyond Meat را نشان می دهد.

منبع: Beyond Meat
برچسب‌ها: Beyond Meat گوشت گیاهی

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها