<span class='far fa-lightbulb color-default'></span> شش ترس رایج که مانع از راه اندازی یک کسب و کار می شود
کسب و کار من

شش ترس رایج که مانع از راه اندازی یک کسب و کار می شود

| 20:00 | 3

آیا رویا راه اندازی کسب وکار خودتان را دارید و هر روز صبح به امید اینکه کاری که به آن علاقه دارید را انجام دهید؟ یا شاید تصور می‌کنید آن قدر پول دربیاورید تا بتوانید به کل دنیا سفر کنید؟ هرکسی برای انجام کاری اشتیاق دارد و اشتیاق بنیان اساسی تمامی کسب وکار هاست.

خوشبختانه در زمانی زندگی می‌کنیم که به راحتی به اینترنت دسترسی داریم. از طرف دیگر شبکه‌های اجتماعی کارمان را خیلی راحتر کرده است. هر چقدر هم مشتریان کسب وکار شما محدود باشد، با کمی خلاقیت و با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، مشتریان شما صدای شما را خواهند شنید.

اما چه چیزی باعث می‌شود شما را در همانجایی که هستید نگه دارد؟ ترس؛ این می‌تواند بسیار وحشتناک باشد، مخصوصا زمانی که بخواهید از منطقه امنتان بیرون بیاید و چیز جدید ناامن مانند شروع یک کسب وکار را امتحان کنید. در این مقاله  می‌خواهیم به شش ترس رایچ که افراد با آن درگیر هستند، بپرداریم. با بورس با ما همراه باشید.


1-من می ترسم از کارم استعفا بدهم، چگونه می توانم از پس مخارج زندگی برآیم؟

این شاید بزرگترین مانع از شروع یک کسب و کار است. هیچ کسی نمی‌تواند بگوید امروز من از کار خود استعفا می‌دهم و فردا کسب و کار خودم را شروع می‌کنم. شما باید در حالی که در شغل فعلی خود مشغول  به کار هستید یک کسب وکار راه بیاندازید و به جایی برسید که با اطمینان بتوانید از شغل خود استعفا دهید. بدان معناست که بیشتر از گذشته باید کارکنید. اگر ترستان از انجام کار است همین الان این صفحه را ببندید و خواندن ادامه مقاله را فراموش نمایید.


2- من به اندازه کافی برای راه اندازی یک کسب وکار پول ندارم

بیشتر افراد پول لازم برای راه اندازی یک کسب وکار را ندارند، اما این باعث نمی‌شود نتواند کسب و کاری را شروع کنند. با توجه به ایده کسب وکار، میزان سرمایه لازم برای راه اندازی یک کسب وکار متفاوت است. بر این اساس می‌توان شیوه‌های متفاوتی را برای تامین سرمایه اولیه در نظر گرفت. می‌توانید این سرمایه اولیه را از طریق بانک، سرمایه گذاری جمعی، فرشته سرمایه گذار تامین کنید. فقط کافیست طرح کسب و کار و نمونه اولیه مناسبی داشته باشید. حتی ممکن است کسب وکارتان به صورتی باشد که با کسب در آمدهای اولیه هزینه های توسعه کسب و کارتان بدست آید؟

 

3- چه اتفاقی می افتد اگر پول به انداه کافی در نیارم؟

این یک ریسک واقعی است که شما به اندازه کافی پول بدست نیاورید در زمانی که دارید یک شغل جانبی فعالیت می‌کنید یا به طور کامل به کسب وکار خود انتقال یافتید. این یک واقعیت است که ممکن است برای ماه‌ها نتوانید یک ریال درآمد بدست آورید. اما باید چکار کرد؟

باید در جریان های متفاوت درآمدی در کنار هسته اصلی کسب و کارتان خلق نمایید. که معمولا این می‌تواند مشاوره یا فروش خدمات باشد ( که به کسب وکارتان هیچ ارتباطی ندارد.) به عنوان مثال می توان به خرید و فروش بورس اشاره نمود.  هرکسی تجربه ای دارد  که افراد حاضر هستند برای بدست آوردن آن هزینه کنند. هرکسی  مهارتی دارد که  افراد حاضر هستند برای آن هزینه کنند ، فقط باستی مهارت های خود را بشناسید.این مهارت و تجربه ها ممکن است ، راه اندازی وب سایت، طراحی لوگو و..... باشد. 


4- اگر موفق نشوم و شکست بخورم

داشتن یک زندگی متوسط و پر از پشیمانی به خاطر به واقعیت تبدیل نکردن ایده های خود ، عمل کردن به رویاهایتان و ایجاد شغلی در که دوست دارید بزرگترین نارسایی است که احتمالاً تجربه کرده اید. گذراندن بیش از 50 سال از زندگی خود با انجام کاری که از آن متنفرید شکست است.  شروع یک کسب وکار که نتیجه ای نداشته باشد یک شکست نیست بلکه یادگیری است.
تنها افرادی که انگشت خود را به سمت شما نشان می دهند و می‌گویند که شما شکست خورده اید، افرادی هستند که به خودی خود به چیزی نرسیده اند و به سرعت خواهید آموخت که این افراد سمی را از زندگی خود دور کنید.  به یاد داشته باشید 

شکست یک فرصت تازه برای شروع دوباره با هوشمندی بیشتر است. هنری فورد

5-   من به اندازه کافی باهوش و خلاق نیست

راه اندازی یک تجارت نیازی نیست که شما فرد باهوشی هستید یا خیر.  یا حتما کاری که می خواهید انجام بدهید  حتما باید مرتبط با رشته تحصیلیتان باشد. فقط کافیست دانش کافی جهت راه اندازی آن در اختیار داشته باشید. لازم نیست که شما فرد باهوشی باشد .فقط بایستی افراد باهوش را به خدمت خود در بیاورید.

6-    من تجریه راه اندازی یک کسب و کار را ندارم

 استیو جابز، بیل گیتس و  خیلی های دیگر نیز تجربه راه اندازی یک کسب وکار  را نداشتند . خیلی ها هم اصلا شغلی نداشتند ولی با این وجود توانستند موفق بشوند. تنها مهارتی که شما نیاز دارید این است که بتوانید مشکلات را متوجه شوید و برای آن راه‌حلی پیدا کنید. نیازی هم نیست که  حتما برای حل این مشکلات دوره‌ها و دانشگاه گذرانده باشید. می‌توانید از مشاوران کسب و کار  مشورت نمایید.


حرف آخر

بهانه ها را بگذارید کنار  و شروع کنید

حتی اگر شما موفق به غلبه بر ترس‌های اولیه خود شوید، ترس‌های بیشتری برای آینده وجود خواهد داشت. این مهم است که شما از اینها به عنوان فرصتی برای بهانه گیری استفاده نکنید و فقط به کار خود ادامه دهید تا به سمت هدف نهایی روشن خود  بروید. تنها چیزی که در راه شروع کارتان می‌باشد، شما هستید. زمان آن فرا رسیده است که از زندان ذهنی که برای خودتتان ساختید بیرون بیایید. #قهرمان _خود_باش. 

شما برای غلبه بر ترس های تان جهت راه اندازی کسب و کارتان چه کارهایی انجام دادید؟ نظرات و تجربیات خود را باما درمیان بگذارید.

مقاله مرتبط: احساسات؛ بدترین دشمن سرمایه گذار

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها