<span class='far fa-lightbulb color-default'></span> مایکل دل نمونه ای از یک کارآفرین موفق
کسب و کار من

مایکل دل نمونه ای از یک کارآفرین موفق

| 19:00 | 2

همان طور که در پست های قبل عنوان کردیم، ترس از جمله موانعی است که برای شروع یک کسب و کار وجود دارد. شما از منطقه امن خود بیرون می آیید و به یک منطقه پر از ابهام که شروع یک "کسب و کار" است، وارد می شوید.

ما برای آنکه بتوانید از این ترس عبور کنید، تصمیم داریم قسمت هایی از مصاحبه با مایکل دل (موسس شرکت Dell ) که امسال منتشر شده را در این پست مرور کنیم. در این گفتگو مایکل دل پاسخ های جالبی به سوال های عمومی داده است.
مایکل دل هم اکنون 54 سال دارد و از 19 سالگی تا کنون مدیر عامل شرکت Dell است. شرکت Dell از زمان تاسیس با سرمایه 1000 دلار شروع به کار کرد و در حال حاضر ارزشی در حدود 40 میلیارد دلار دارد و مایکل دل این مجموعه 157000 کارمند را مدیریت می کند.
جرقه تاسیس شرکت Dell از آنجا شروع می شود که مایکل دل در نوجوانی، یک کامپیوتر IBM با قیمت ۳۰۰۰ دلار می‌خرد و وقتی آن را باز می‌کند به دو نکته‌ی جالب پی می برد: اول اینکه تقریباً هیچ قطعه‌ای متعلق به خود IBM نبود و دوم هزینه‌ی قطعات به‌کار رفته از ۶۰۰ دلار فراتر نمی‌رفت. 
مایکل دل بزرگ‌ترین چالش ۱۴ سال اول را بزرگ کردن مقیاس شرکت عنوان می‌کند. آن‌ها در سال‌های اول سالانه ۸۰٪ و در سال‌های بعد سالانه ۶۰٪ رشد می‌‌کرده‌اند و همراه شدن با این رشد (جذب و استخدام نیروی جدید و بزرگ کردن شرکت) چالشی جدی برای شرکت Dell بوده است. او عنوان می کند: "خوشبختانه تعداد زیادی افراد باهوش برای برای پیوستن به شرکت که در آن روزها که دارای ریسک بالا و پاداش زیاد بود، وجود داشت و ما نیز همیشه این چنین افراد را استخدام می کردیم".
مایکل دل ذخیره‌سازی ابری، بزرگ‌شدن بازارِ مصرف‌کنندکان IT و نیز تکنولوژی‌های موبایل را جزو روندهای اصلی در حوزه‌ی فناوری اطلاعات بیان می کند.
او در ارتباط با صنعت خود می گوید این صنعت یک صنعت  ۳۰۰۰ میلیارد دلاری است و تنها ۲۵۰ میلیارد دلار آن در اختیار مصرف‌کننده‌ی نهایی قرار می گیرد. بنابراین ۲۷۵۰ میلیارد دلار، به کسب و کار B2B و کار کردن با شرکت‌ها و سازمان‌های دیگر اختصاص دارد. مایکل دل مشتریان خود را ۹۵٪ شرکت‌های فورچون ۵۰۰ و تمام دولت‌های G20 معرفی می‌کند. 
در این گفتگو مایکل دل انگیزه ادامه کار خود را این گونه بیان می کند (نقل به مضمون): بیشتر مواقع مسائل محاسباتی، قلب بسیاری از مشکلات است و در نتیجه کسب و کاری که بتواند حل این مسائل را بهبود بخشد و یا آن را تسهیل کند، یک کسب و کار ارزش آفرین محسوب می گردد. 
و در پایان مایکل دل درباره مهمترین صفت برای یک کار آفرین تاکید می کند: 
Curiosity. Without it, human potential is finite; but with it, anything’s possible
کنجکاوی. بدون آن، پتانسیل انسان محدود است ولیکن بوسیله آن هر چیزی امکان پذیر.
**یاد بگیریم که چه طور #قهرمان_خودمون_باشیم.
 

منبع: alisterpaine

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها