<span class='far fa-lightbulb color-default'></span> چگونه سرمایه مورد نیاز کسب و کار خود را تامین نماییم؟( بخش پایانی)
کسب و کار من

چگونه سرمایه مورد نیاز کسب و کار خود را تامین نماییم؟( بخش پایانی)

| 14:00 | 2

سرمایه گذاران بازیگران بی نظیری در روند رشد یک کسب و کار هستند. سطح و کیفیت درگیری آنها در نهایت می تواند به تعیین موفقیت یا عدم موفقیت یک شرکت کمک کند. ضروری است که کارآفرینان جوان در زمان نزدیک شدن به آنها برای دریافت وجوه ، وقت خود را برای یادگیری در مورد انواع سرمایه گذاران موجود و نحوه استفاده از بهترین شیوه ها انجام دهند. 

مقاله مرتبط: چگونه سرمایه مورد نیاز کسب و کار خود را تامین نماییم؟( بخش اول)

 

4- سرمایه گذار خطر پذیر

سرمایه گذار خطر پذیر یا جسور  کسی است که سرمایه‌هایی را به استارت آپ‌هایی که گمان می‌رود پتانسیل رشد بلند مدتی دارند، ارائه می‌دهند. این نوع سرمایه گذاران معمولا صندوق‌های سرمایه گذاری، بانک‌ها و موسسات مالی هستند. حتی اگر این روش خطرناک باشد که سرمایه گذاران بتوانند بودجه خود را تأمین کنند ، بازپرداخت موفق ارزش آن را دارد. همچنین علاوه بر تامین سرمایه، به کارآفرین در حوزه‌های مدیریتی در راه اندازی و توسعه کسب وکارهایشان کمک می کنند.
تفاوت اساسی این نوع سرمایه گذاری و سایر سرمایه گذاری‌ها در این است سرمایه گذاران خطر پذیر بیشترروی شرکت‌های درحال رشد تمرکز می‌کنند که برای اولین بار دنبال سرمایه زیادی هستند. بنابراین، اگر می‌خواهید پول زیادی را برای استارتاپ خود داشته باشید، در کنار تجربه و دانش طولانی مدت، این گزینه، گزینه خوبی است.

5- شتابدهنده ها

کسب و کارهای نو پا می‌توانند از شتاب دهنده‌ها به عنوان گزینه‌ای برای تامین سرمایه گذاری کسب و کار خود استفاده کنند. شتاب دهنده ها سازمان‌های منسجمی هستند که افراد دارای طرح‌های نوآورانه را انتخاب کرده و علاوه بر در اختیار گذاشتن منابع مالی،  فضای کار، دانش  و  آموزش‌ها لازم جهت تسریع در موفقیت را در اختیار این افراد قرار می‌دهند.
شتاب دهنده‌های استارت آپ‌ها می‌توانند در همه مراحل توسعه استارتاپ از مرحله ایده تا مرحله درآمدزایی درگیر شوند. با این حال، بیشتر تمایل دارند که روی استارتاپ‌های نسبتاً اولیه متمرکز شوند، زیرا این زمانی است که شرکت‌ها معمولاً می‌توانند بیشتر از کمک‌های خارجی بهره‌مند شوند.


6- بانک‌ها

معمولا بانک ها اولی جایی است که هر کار آفرینی برای تامین منابع مالی خود به آن فکر می‌کند. بانک‌ها از دو طریق به کسب وکارهای کمک مالی می‌کنند. یکی وام سرمایه در گردش است ودیگری سرمایه گذاری سرمایه ثابت. وام سرمایه در گردش، وام مورد نیاز جهت راه اندازی یک چرخه کامل از اجرای عملیات تا درآمدزایی است ومحدودیت آن توسط بدهکاران و سهامداران مشخص می‌شود. سرمایه گذاری توسط بانک معمولا براساس ارزشگذاری جزئیات نشان داده در طرح کسب وکار در طول گزارش‌ها کاری صورت می‌گیرد. و میزان سرمایه هم براساس ضمانت اجرایی ارائه می شود. 

بیشتر بخوانیم:

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها