<span class='far fa-lightbulb color-default'></span> چرا به یک طرح  کسب و کار نیاز دارید؟
کسب و کار من

چرا به یک طرح کسب و کار نیاز دارید؟

| 17:45 | 3

چرا باید یک طرح کسب و کار بنویسید؟ برنامه کسب و کار نقشه را برای تجارت شما است. اگر قصد ساختن یک خانه را نداشتید، چه لزومی دارد به یک زمین خالی قدم بگذارید و تخته‌ها را جهت ساختن خانه میخکوبی نمایید. شروع یک کسب و کار بدون برنامه کاری به همان اندازه خطرناک است.
با وجود این، برخلاف یک خانه، یک کسب و کار ایستا نیست. ما اغلب مرتکب اشتباه می‌شویم که فکر می کنیم یک طرح کسب و کار را به عنوان یک سند واحد است که برای شروع کار لازم بوده و سپس آن را کنار می گذاریم.
اما در واقعیت، با توسعه مشاغل، طرح کسب و کار برای هر مشاغل با گذشت زمان تغییر خواهد كرد و هر كسب و كار خاصی با تغییر اهداف خود می‌تواند چندین برنامه كسب و كار داشته باشد.
در مرحله رشد، یک طرح به روز شده برای پیش بینی یا افزایش سرمایه اضافی برای گسترش کسب و کار مفید است، و اگر تصمیم دارید که کسب و کار را بفروشید یا ببندید، طرح میتواند شامل استراتژی‌ها و زمانبندی های انتقال مالکیت جدید یا انحلال شرکت باشد.
در اینجا چهار دلیل خوب وجود دارد که چرا باید هنگام شروع یک کسب و کار جدید یک برنامه تجاری بنویسید. با بورس با ما همراه باشید.

امکانسنجی ایده کسب و کار

نوشتن یک طرح کسب و کار بهترین راه برای آزمایش اینکه آیا ایده برای شروع یک کار، عملی است یا خیر. نوشتن یک طرح کسب و کار می‌تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه زیادی ‌شود و از طریق این کار نشان می‌دهد که ایده کسب و کار شما غیرقابل اثبات است یا خیر. غالباً ، ایده ای برای شروع یک کسب وکار در مرحله تحلیل بازاریابی یا تجزیه و تحلیل رقابتی کنار گذاشته می شود و شما را آزاد می کند تا به سمت یک ایده جدید (و بهتر) بروید.

افزایش احتمال موفقیت

نوشتن یک برنامه تجاری اطمینان می‌دهد که شما هم به اهداف گسترده عملیاتی و هم در امور مالی و جزئیات آن مانند بودجه ریزی و برنامه ریزی بازار توجه خواهید کرد. با گذشتن زمان کار در فرآیند نوشتن یک برنامه کسب و کار، برای یک استارت آپ به شما کمک می‌کند تا روانتر به مشکلات پیش بینی نشده در آینده مواجه شوید. اجرای بودجه ریزی و برنامه ریزی بازار به شما کمک می‌کند تا بازار هدف خود، پیشنهاد فروش بی نظیر ، استراتژی های قیمت گذاری بهینه را تعریف نموده و نحوه تهیه و فروش محصولات خود را به مشتریان تشریح نمایید. علاوه بر این، تهیه بودجه برای اجرا به تعیین میزان نیازهای سرمایه گذاری و عملیاتی شما کمک میکند.

جذب سرمایه گذار و تامین مالی

بیشتر مشاغل جدید برای شروع فعالیت و سرمایه گذاری عملی نیاز به سرمایه گذاری دارند و بدون داشتن یک برنامه تجاری توسعه یافته ، هیچ فرصتی برای تأمین اعتبار بدهی از مؤسسات مالی مستقر مانند بانک‌ها یا تأمین سرمایه از طرف سرمایه گذاران فرشته یا سرمایه گذار خطرپذیر  وجود ندارد (مگر اینکه اتفاقاً خانواده باشند. اعضای یا دوستان نزدیک). و مشاغل تأسیس شده نیز اغلب برای انجام کارهایی مانند خرید تجهیزات یا دارایی جدید یا به دلیل رکود در بازار ، به پول نیز احتیاج دارند. داشتن یک برنامه کسب و کار به روز ، شانس بسیار بهتری به شما می دهد تا بتوانید پولی را که برای ادامه بهره برداری یا گسترش آن نیاز دارید ، بدست آورید.

برنامه ریزی شغلی کارآمد و قابل مدیریت

اگر میخواهید شروع به راه اندازی یک کسب وکار یا یک استارت آپ نمایید، یک برنامه کسب و کار ضروری است، اما همچنین یک ابزار مهم برای مشاغل مستقر است. مشاغل مناسب پویا هستند؛ آن‌ها تغییر می کنند و رشد می کنند. با تعیین اهداف جدید ، برنامه کسب و کار اصلی شرکت نیاز به بازنگری دارد.
بررسی برنامه کسب و کار همچنین می تواند به شما کمک کند تا ببینید چه اهدافی حاصل شده است ، چه تغییراتی باید ایجاد شود یا چه مسیرهای جدید رشد شرکت شما باید داشته باشد.

یک طرح  کسب و کار ضروری است

نوشتن یک برنامه کسب و کار بسیار وقت گیر است، اما اگر میخواهید یک کسب و کار موفق داشته باشید که بتواند از مرحله راه اندازی کسب و سر پا بماند،  نوشتن  آن ضروری است. اگر شما یک طرح کسب و کار ندارید، شاید وقت آن رسیده است که روی طرح خود کار کنید. روند نوشتن یک طرح کسب و کار می تواند شگفتی هایی برای روشن شدن اینکه کسب و کار تان  کجا قرار گرفته و به کجا پیش خواهید رفت، داشته باشد.
 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها