<span class='far fa-lightbulb color-default'></span> یک تصمیم استراتژیک مهم: ادغام PSA و FCA
کسب و کار من

یک تصمیم استراتژیک مهم: ادغام PSA و FCA

| 16:00 | 3

    یکی از مهمترین اخبار بین المللی در زمینه کمپانی های خودرو سازی ادغام گروه PSA (پژو-سیتروئن-اپل) و گروه FCA (فیات-کرایسلر- رومئو- مازراتی و...) است. از جمله اینکه با ادغام این دو گروه، یک شرکت خودروسازی جدید ایجاد می شود که ۱۹۰ میلیارد دلار فروش سالانه،تقریبا ۴۱۰ ‌هزار کارمند خواهد داشت و در جایگاه سومین یا چهارمین خودروساز بزرگ جهان قرار خواهد گرفت (بسیار نزدیک به جنرال موتورز و بعد از تویوتا و فولکس‌واگن).
    هم‌چنین با وجودی که PSA در فرانسه و FCA  در ایتالیا است، شرکت جدید در هلند ثبت خواهد شد تا حداکثر مزایای مالیاتی هم برای آن ایجاد شود (منبع).
    امروزه صنعت خودرو سازی جهان  2 چالش عمده پیش روی خود دارد. اولین چالش مربوط به آلودگی زیست محیطی است. از آنجا که حساسیت به تولید مشتقات کربن توسط کمپانی های خودرو سازی رو به افزایش است از این رو این کمپانی ها در تلاشند که سطح آلایندگی خودروها را کاهش دهند. دومین چالش نیز تولید خوردوهای برقی (EV) و تکنولوژی خودران ها (Autonomous Vehicles) می باشد که تحقیق و توسعه در این زمینه بسیار گران قیمت است. یکی از مهمترین مزیت های استراتژیک این ادغام سرشکن شدن هزینه های تحقیق و توسعه برای پاسخ گویی به این دو چالش می باشد. این دو شرکت اعلام کردند که پس از ادغام، بدون اینکه کارخانه ای بسته و حتی نیروی انسانی تعدیل شود، نزدیک به 4 میلیارد دلار صرفه جویی در هزینه دارند. همچنین آن ها زمان تولید خودرو جدید را 3 الی 4 سال آینده تخمین زده اند.
 

منبع: apnews

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها