<span class='far fa-lightbulb color-default'></span> شش موضوع که هر کارآفرین می بایست به آن توجه کند
کسب و کار من

شش موضوع که هر کارآفرین می بایست به آن توجه کند

| 16:00 | 2

شش موضوع که کارآفرینان می بایست در زمان راه اندازی به آن توجه کنند.

چه چیزی سبب می شود که کار آفرینان از ایده خود فاصله بگیرند ؟ چه عاملی سبب می شود که افراد از ایده خود کنار بکشند و نتوانند ایده خود را محقق سازند؟ شما به عنوان یک کارآفرین همواره با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد موضوعی که سبب می شود بتوانید از پس سختی ها و این مشکلات برآیید داشتن یک ذهن متمرکز بر روی ایده اولیه است. در ادامه شش موضوعی که سبب می شود کارآفرینان نتوانند به موفقیت برسند را باهم بررسی خواهیم کرد

1- هجوم صحبت های منفی
شما برای راه اندازی کسب و کار ایده ای عالی دارید ، جوانب کار را سنجیده اید بسیار مشتاق به اجرای ایده خود هستید اما نزدیکان شما از موضوعاتی که در سر دارید اطلاع ندارند آنها شما را به رها کردن ایده تشویق میکنند این شما هستید که باید امادگی لازم برای این موضوعات و افکار منفی را داشته باشید . اگر ایده ای دارید که با ارزشهای شما هماهنگ است و طی بررسی که انجام داده اید پتانسیل بالایی برای موفقیت دارد هیچ کاه از ایده خود فاصله نگیرید.

2- خجالت از مطرح کردن ایده
تا زمانی که ایده خود را برای فروش و توسعه به دیگران معرفی نکنید هیچگاه نمی توانید این ایده را به یک کسب و کار موفق تبدیل کنید بسیاری از کارآفرینان از فرآیند فروش ، توضیح دادن ایده خجالت میکشند . این یکی از اصلی ترین آفت های راه اندازی کسب و کار است که می بایست خود را برای آن آماده کنید

3- کوچک فکر کردن
یکی از معروف ترین معماران معاصر آقای دانیل بورنهام می گوید اگر ایده ای که در سر دارید کوچک باشد هرگز نمیتواند خون را در رگ های شما به جریان بندازد. ایده های کوچک سبب سرد شدن شما می شوند هیجان را از شما و تیم کار آفرینی شما میگیرد. بزرگ فکر کنید اگر ایده شما به اندازه کافی بزرگ نیست فرصتی را با خود خلوت کنید و به پرورش ایده فکر کنید. احساسی که شما به ایده خود دارید بنزین موتور کسب و کار شما خواهد بود.

4- رویاهای بدون برنامه و عمل
اگر بین ایده شما و اقدامات شما فاصله زیادی وجود دارد بهتر است همین الان از ایده فاصله بگیرد . اگر ایده ای دارید که در راستای رسیدن به ایده فعالیتی انجام نمی دهید نمیتوانید انتظار موفقیت داشته باشید. رسیدن به اهداف و توسعه کسب و کار نیازمند عمل و اقدامات متناسب با ایده است . در راستای ایده هایتان اقدام کنید لازم نیست که از روز اول همه برنامه مشخص شده باشد کسب و کار و کارآفرینی مملو از احتمالات و متغییر های غیر قابل پیش بینی است.

5- احساس خیلی زود است
خیلی از کارآفرینان فکر می کنند که برای شروع یک کسب و کار می بایست تمامی موضوعات شفاف باشد باید همه موضوعات از قبل برنامه ریزی شده باشند تا کار را بتوانند پیش ببرند  اما در راه اندازی یک کار همیشه این مشکلات و جود دارد بسیاری از افراد چون نمی توانند بر این احساس ترس غلبه کنند احساس میکنند که برای راه اندازی کسب و کار فرصت مناسبی نیست و شروع کار خیلی زود است.

6- ترس از شکست
کار آفرینی هم معنی شکست است شما نمیتوانید کسب و کاری را راه اندازی کنید و انتظار هیچ گونه شکستی را نداشته باشید ترس از این شکست بزرگترین مشکل هر کارآفرین است باید سعی کنید خودتان را برای همه این مشکلات آماده کنید

این شش موضوع از اصلی ترین مشکلاتی است که هر کار آفرین با ان مواجه می شود اگر توانید خودتان را برای این مشکلات آمده کنید میتوانید انتظار موفقیت بالایی را داشته باشید.

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها