<span class='far fa-lightbulb color-default'></span> بنیانگذار انفرادی یا تیمی کسب و کار:کدام برای شما مناسب است؟
کسب و کار من

بنیانگذار انفرادی یا تیمی کسب و کار:کدام برای شما مناسب است؟

| 19:00 | 1

هنگام راه اندازی یک کسب و کار، دانستن این موضوع دشوار است که آیا شما باید به تنهایی این کار را انجام دهید یا به دنبال یک شریک باشید تا بتواند در پیچیدگی های فرآیند به شما کمک کند.
مطمئناً در هر دو مسیر جوانب مثبت و منفی وجود دارد و چه بنیانگذاران انفرادی و چه بنیان گذاران تیمی به شما خواهند گفت که هر دو گزینه سهم نسبتاً خوبی از روزهای خوب و بد دارند. جواب برای هر شخص متفاوت خواهد بود و به نظر می رسد موضوع شخصیت، اهداف شغلی و سبک کار باشد که تأثیر می گذارد کدام گزینه در نهایت برای شما  انتخاب مناسبی است.

در این نگاشته، ما به پاسخ دادن به این سؤال کمک خواهیم کرد: "بنیانگذار انفرادی یا تیمی کسب و کار:کدام برای شما مناسب است؟"
بینانگذاران انفرادی در مقابل بنیانگذاران تیمی: جوانب مثبت و منفی.
یکی از ساده ترین راه‌ها برای تصمیم گیری، شروع با لیست جوانب مثبت و منفی است. بیایید لیستی از جوانب مثبت و منفی هم برای بنیانگذاران و هم بنیانگذاران انفرادی بررسی کنیم تا به شما کمک کنیم دریابیم که بهترین گزینه برای شما و کسب و کارتان چیست.

بنیانگذاران تیمی 

مزایا معایب
فشار و مسئولیت مالی بین بنیان گذاران را توزیع می شود ایجاد درگیری با شریک  یا شرکا
بیش از یک فکر برای حل مسئله به طور بالقوه دوستی را از بین می برد
ایجاد انگیزه برای یکدیگر آزادی در تصمیم گیری کمتر می شود
استفاده از نقاط قوت هر فرد تقسیم سود
ریسک کمتر فرض می شود  بوجود آمدن تعارضات برای ایده ها و تصمیم گیری‌ها
استفاده از شبکه ارتباطات برای توسعه کسب و کار توزیع نا مناسب حجم کار

همانطور که مشاهده می کنید، کارآفرینی به صورت تیمی مسئولیت مشترک و پشتیبانی بیشتری دارند، اما آنها برخی از توانایی های فردی خود را برای رهبری و تصمیم گیری های یک طرفه تسلیم می کنند.
آن‌ها همچنین به تعادل مداوم بین شرکا احتیاج دارند تا یکی از بنیانگذاران احساس نکنند که بیش از دیگری کار کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، یک کسب و کار می تواند خیلی سریع به یک مارپیچ نزولی تبدیل شود تا به شکست و نابودی نهایی خود برسد.
در حقیقت، برخی منابع نشان می دهند که 62٪ از کل شرکت های نوپا به دلیل درگیری با بنیانگذاران شکست می‌خورند.

بنیانگذاران انفرادی

مزایا معایب
آزادی برای استقلال در کارها ریسک کار بیشتر می شود
بسود بیشتر، زیرا نیاز به تقسیم آن نیست استرس و فشار کاری زیاد
تاثیر کامل بر سمت و سوی کسب و کار شبکه ارتباطات کمتر میشود
کنترل کامل بر فرایند های تصمیم گیری شبکه ارتباطات کمتر میشود

بنیانگذاران انفرادی آزادی بیشتری برای هدایت و رهبری کسب و کاار دارند ، اما سطح بسیار بالاتری از ریسک ، استرس و مسئولیت مالی را نیز بر عهده می گیرند که می توانند از نظر روانی و عاطفی مالیات پرداخته شود.

برای بنیانگذاران انفرادی مهم است که خود را با اعضای تیم و کارآفرینان  همکار محاصره کنند تا خیلی  محدود  نشوند و با گذشت زمان  خلاقیت خود را به دلیل تنهایی از دست ندهند.

چند نکته مهم

اگر  در تصمیم گرفتید که بایک تیم شروع به راه اندازی یک کسب وکار نمایید نکات زیر حائز اهمیت است.

1- عاقلانه انتخاب کنید

مطمئن شوید که شریک خود را انتخاب می کنید که بتوانید زمان زیادی را با آن سپری کنید. اگر نمی توانید، شاید بهتر است به تنهایی کسب و کار را راه اندازی کنید.

2- در مورد چشم انداز و برنامه های خود برای آینده بحث کنید

ارتباطات  و  گفتگو  برای کارآفرینان، بسیار مهم هستند. در این مورد بیان می کنند. اما این فقط وظایف روزانه نیست که شما باید با بنیانگذار خود گفتگو کنید. حتماً در مورد چشم انداز و برنامه های خود برای آینده زود و غالباً صحبت خواهید کرد.


3- نقش ها و وظایف را مشخص کنید

هر بنیانگذار باید وظایف و مسئولیت های خاص خود را داشته باشد تا حجم کار به طور مساوی پراکنده شود. در غیر این صورت ، هنگامی که یکی از شرکای خود نسبت به دیگری کار بیشتری انجام می دهد ، درگیری بوجود خواهد آمد.


4-توافق نامه خود را به صورت کتبی رسمی نمایید.

پس  از مشخص کردن وظایف، مسئولیت‌ها و تعهدات هر فرد، بایستی برای اینکه در آینده به مشکل برخورد نکنید  آن هارا به صورت کتبی رسمی نمایید. 
شما همچنین باید برنامه های خود را برای توسعه کسب و کار در آینده بیان کنید ، تقسیم دارایی در صورتی که شریک تجاری بخواهد از  کسب و کار خارج شود و هرگونه تشریفات دیگری که می تواند  کسب و کار را در معرض خطر قرار دهد، مشخص کنید.

بنیانگذار انفرادی یا تیمی؟ برای هر کسب و کار متفاوت است

مهم نیست که کدام مسیر را انتخاب کنید، جوانب مثبت و منفی را به خاطر بسپارید و  مشکلات مسیری را که تصمیم می‌گیرید برای کسب و کارتان بهتر است، فراموش نکنید. آگاه باشید که ممکن است هنوز به عنوان یک بنیانگذار انفرادی نیاز به درخواست راهنمایی از مشاور داشته باشید و بدانید که روزی، ممکن است مجبور شوید که با شریک خود راه هایی را تقسیم کنید.
تا زمانی که شما برای مسائل آینده برنامه ریزی کرده و مراحل لازم را برای نحوه برخورد با پستی و بلندی ها جاده، مشکلات و توسعه کسب و کار پیش بینی کنید - مهم نیست که شما یک تیم یک نفره یا چند نفره باشید.

 نگاه شما 

شما در این مورد چه فکری می کنید؟ دیدگاهتان و تجربیاتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها