<span class='far fa-lightbulb color-default'></span> چگونه خلاقیت خود را بروز دهیم
کسب و کار من

چگونه خلاقیت خود را بروز دهیم

| 18:00 | 1

خلاقیت نیروی پشتوانه نوآوری است و نوآوری کلید موفقیت، رشد و گسترش در دنیای امروز است. طبق مطالعات انجام شده، 25 درصد از مردم بر این باورند که از استفاده از پتانسیل خلاق خود بسیار فاصله دارند. بسیار دشوار است که در زندگی متمایز و پرتحرک، متمرکز یا خلاقانه فکر، که به آرامی شروع به انحطاط خلاقیت می‌کند تا کاری متفاوت انجام دهیم.
خلاقیت به همین سادگی بوجود نمی آید. الهام، چشم انداز، انگیزه و ابزار مناسب همه عناصر مهم برای خلاقیت هستند. داشتن ترکیب صحیح و مناسب از همه این موارد، در زمان مناسب، به راحتی امکان پذیر نیست. در این نگاشته بیان می کنیم  که چگونه خلاقیت خود را بروز دهید.

1. برای ایجاد خلاقیت، حرکت کنید.

معمولاً نشستن در  یک جا روش موثری برای خلق رویا و ایده های بزرگ و هوشمندانه نیست. یکی از بهترین راه ها برای جوشاندن آب‌های خلاق، بلند شدن و حرکت است.
مطالعات نشان داده است که دور شدن از کار شما و رفتن به پیاده روی ، مسیرهای عصبی و فیزیولوژیکی را که منجر به تفکر خلاق و حل مسئله می شود، تحریک می کند. به نظر می رسد، این یک استراتژی ساده است که توسط بسیاری از مبتکران برتر، روشنفکران و سازندگان جهان به کار رفته است. بعضی اوقات شما نیاز به استراحت دارید و ذهن خود را پاک می کنید تا جایی برای ایده های خوب ایجاد کنید.


2. به دنبال تجربیات جدید باشید.

همه ما بندگان عادت هستیم. اگر در همان روالها گیر کرده اید که کارهای مشابه را بارها و بارها انجام می دهید، فضای کمی برای تفکر متفاوت باقی می گذارد.
ورودی‌های ما هر چه بیشتر و متنوع باشد (مکان‌هایی که به آنجا می‌رویم، افرادی که با آن‌ها صحبت می‌کنیم، رسانه‌هایی که با آن‌ها درگیر می‌شویم و غیره) می‌توانند خروجی های (خلاقیت) ما را بیشتر کنند. به عبارت دیگر، بروید تعطیلاتی را که در مورد آن‌ها آرزو کرده اید. خواندن کتاب ها، مکالمه ای را با آن همسایه یا همکار خود انجام دهید که قبلاً با آنها هرگز صحبت نکرده اید. اگر وقت دارید، یادگیری یک زبان جدید را امتحان کنید.
مطالعات حتی حاکی از آن است که انجام بازی های ویدیویی می تواند به افراد کمک کند تا در کارهای و پروژه های خود خلاقیت بیشتری پیدا کنند. الهام می تواند از بعید ترین منابع باشد، بنابراین افزایش تعامل شما به نوبه خود شانس شما را برای دستیابی به چیزی که قبلاً تصور نمی کردید افزایش می دهد.


3. هنگامی که وقت کار است، حواس پرتی ها را کاهش دهید.

بیشتر خلاقان تلاش می کنند تمرکز خود را  برای هرکاری که می کنند حفظ کنند. برای کاهش حواس پرت ها، با خاموش کردن اعلان های غیر مهم در تلفن و لپ تاپ خود شروع کنید. یک تلفن مزاحم کارهای خلاق می شود. سعی کنید جایی آرام و به دور از صداهای مشابه مزاحم پیدا کنید 

سپس، هر کاری را انجام دهید که حداکثر خلاقیت را داشته باشد. بسته به نوع کار خلاقانه که انجام می دهید، محققان گفتند که برخی از میزان صدا یا سر و صدا می تواند به افزایش خلاقیت کمک کند. به عنوان مثال، هنگام نوشتن، موسیقی الکترونیکی یا کلاسیک می‌تواند شما را در این حالت جریان نگه دارد. با این حال، موسیقی با اشعار می تواند منحرف شود.
ایده ها فقط وقتی به آنها عمل می شود دارای ارزش هستند. برای تحقق پتانسیل کامل خود، خود را برای آن وضعیت خلاق تنظیم کنید که بهترین ایده ها و اجرای آن ایده ها شکل می گیرد.
 

منبع: entrepreneur
برچسب‌ها: ایده خلاقین

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها