<span class='far fa-lightbulb color-default'></span> رهبر فروتن: چرا تواضع برای مدیران مهم است
کسب و کار من

رهبر فروتن: چرا تواضع برای مدیران مهم است

| 19:00 | 1

وقتی به خصوصیات رهبری فکر می کنید ، معمولاً آنچه به ذهن خطور می کند ، ویژگی هایی مانند قدرت ، بینایی ، شوق ، کاریزما و شجاعت است. غالباً از ویژگی فروتنی غافل خواهید شد.  اما مطالعات نشان می دهد که این یکی از مهمترین خصوصیات رهبران موفق است. رهبرانی که با فروتنی اعتماد به نفس دارند ، اعتماد به نفس خود را تقویت می‌کنند ، زیردستان خود  را توانمند می سازند ، به عنوان چالش به شکست نگاه میکنند و روحیه تیمی را پرورش می دهند - همه اینها منجر به کارمندان شادتر و سود بیشتر برای شرکت می شود.  در این نگاشته 5 دلیل ذکر می‌کنیم که چرا فروتنی برای رهبران  ویژگی مهمی محسوب می شود.


1. ترفیع و تصدیق دیگران

رهبران فرومایه استعداد  کارکنان را تأیید وزیاد می‌کنند. این امر از این درک ناشی می شود که ترس و اجبار منجر به فرسودگی و گردش بیشتر کارکنان خواهد شد. مطمئناً شما به این طریق می توانید به اهداف کوتاه مدت خود برسید ، اما در دراز مدت شرکت شما از استعداد های کم تحرک و غیرقابل اعتماد رنج می برد. رهبران با فروتنی به عنوان منبع تشویق ، پشتیبانی و راهنمایی برای تیم خود عمل می‌کنند و به آن‌ها این امکان را می دهد تا از تمام توان خود استفاده کنند و موفق تر باشند. آن‌ها با ارزیابی تیم خود، مالکیت را منتقل می‌کنند و سهم موفقیت شرکت را به اشتراک می گذارند. رهبران فروتن هنگام موفقیت و از دست دادن به عنوان یک تیم، در کانون توجه قرار خواهند گرفت. رهبران با فروتنی خود می فهمند که با آراستن و رشد تیم های خود می توانند از طریق درخشش جمعی آن‌ها به تصویر بزرگتر دست یافت. به عبارت ساده ت، هرچه تیم شما موفق تر باشد، موفقیت شما در شرکت بیشتر و رهبری شما بیشتر خواهد بود.


2. همکاری

در حالی که رقابت سالم می تواند محیطی را برای "افزایش محدودیت ها برای موفقیت" ایجاد کند، در صورت برخورداری از رقابت به عنوان یک روش رتبه بندی ، می تواند به طرز منفی عمل کند. یک رهبر مشارکتی، کل تیم را برابر می داند، گروهی از افراد ماهر و با استعداد و هرکدام دارای مجموعه ای از تخصص هستند که برای شرکت می آورند. ممئناً شما می‌خواهید سطح رقابت  بالا داشته باشید، با این وجود می تواند به هرج و مرج، رفتار نامشخص و حتی رفتار ناعادلانه منجر شود. یک رهبر با فروتنی از این نتیجه جلوگیری می‌کند زیرا آن‌ها ارزش و قدرت تیم‌های منسجم و مشترک را درک می‌کنند. رهبران به جای اینکه فقط روی مجریان ستاره خود متمرکز شوند، باید به عنوان مربی برای هر فرد عمل کنند تا آن‌ها بتوانند بازی خود را افزایش دهند، به یکدیگر کمک کنند، با هم کار کنند و بهترین تولید خود را به صورت جمعی انجام دهند. یک تیم مشارکتی باهوش تر عمل می‌کند، روی پاهای یکدیگر قدم نمی گذارد و. برای رهبر فروتن، دستیابی به موفقیت آسان تر می شود زیرا آن‌ها تیمی دارند که با هم برنده و ضرر می‌کنند.

3. صداقت

شما می دانید بیشتر مردم درباره کسانی که به موفقیت خود می بالند و لاف می زنند ؟ همگی ساختگی است. اگر شما یک نوع رهبری هستید که کلمات فانتزی و بلند صحبت می کنید در مورد اینکه چقدر عالی هستید ، واقعاً کسی را تحت تأثیر قرار نمی دهید. مردم از صحبت های غرورآمیز و فریادهای چشمگیر الهام نمی‌گیرند. آن‌ها پشتوانه سخنرانی ها و تعهداتی که رهبران انجام داده اند، را باید  بصورت عملی درک کنند. آن‌ها باید اطمینان داشته باشند كه نحوه انجام كار و رفتار شما با مردم چیزی است كه به آن‌ها اعتقاد دارند و تحسین می كنند. کسب احترام از طریق فروتنی و صداقت تأثیر طولانی مدت در تیم شما دارد زیرا آن‌ها می‌دانند شما فردی از کلام خود هستید. لازم نیست در مورد هر چیزی لاف بزنید زیرا اقدامات شما بلندتر صحبت می‌کنند. شما اعتبار خود را با تحقق وعده های خود به دست آورده اید و اطمینان حاصل می کنید که برنامه خود را از طریق آن می بینید. 


4- قدردانی

در شرایطی که مصرف گرایی  زیاد است، هنگامی که تمایل مردم به داشتن چیزهای بیشتری غیرقابل تحمل است و معمولاً مردم احساس حق می‌کنند ، رهبران نیز در برابر این صفات منفی آسیب پذیر هستند. با قدرت و اقتدار می خواهید کنترل بیشتری داشته باشید و چیزهای بیشتری را در مورد خودتان ایجاد کنید. یک رهبر در سفرهای قدرت بسیار مستعد است و این زمانی است که ویژگی فروتنی رهبر از بین می رود. احتمالاً تأثیرگذارترین راه برای هدایت مردم ، این است که از شمول بودن خودداری کنید. رهبران متواضع از تنوع در افراد استقبال می‌کنند و برای همه در تیم های خود ارزش قائل هستند. آن‌ها از فرصت‌های موجود قدردانی می‌کنند واز اینکه افراد با استعدادی که عظمت خود را بالا می برند حمایت می‌شوند، سپاسگزارند. و هنگام رسیدن به موفقیت ها، یک رهبر با فروتنی همیشه سپاسگزار خواهد بود نه افتخار.

 
5- انسانیت

رهبرانی که خود را مانند همه افراد دیگر معرفی می‌کنند، یعنی انسان، اغلب بیشتر مورد توجه وتحسین قرار می‌گیرند. و با فروتنی صفاتی را که در کل تیم شما مشترک است به نمایش می گذارید - در برابر خطرات نیز آسیب پذیر هستید، از جهاتی نقص دارید و دائما در حال یادگیری هستید. مردم می توانند با رهبرانی ارتباط داشته باشند که به نظر می رسد "انسانی تر" هستند زیرا مبارزات پیش روی شما را می بینند و معتقدند که آن‌ها نیز می‌توانند موفق باشند. اگر خود را به عنوان "ایده آل" مطرح می کنید ، جلب توجه شما نمی شوند که از شما پیروی کنند ، زیرا برای کسی که دارای چنین وضعیت والایی باشد، احساس ناکافی، نقصی و تقریباً هرگز قابل قبول نمی‌کنند. برای اینکه واقعاً با تیم خود ارتباط برقرار کنید، طرف واقعی و انسانی خود را به آن‌ها نشان دهید. آن‌ها وقتی شما را درک می‌کنند شما را بیشتر باور می‌کنند و می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند.
همه ما کاملاً توسط افراد با صدای بلند، پرتحرک و فریبنده دفع می شویم و تیم های شما و گروه با استعدادی که با شما همکاری می‌کنند نیز هستند. به این موضوع توجه داشته باشید که چگونه خود را به عنوان یک رهبر معرفی می کنید و چگونه میخواهید میراث خود را به یاد داشته باشید. با فروتنی به عنوان صفت اصلی رهبری خود، می توانید میراث رهبری ایجاد کنید که پیروان بسیاری را به خود جلب می کند و موفقیت های بی شماری را کسب خواهید کرد.
 

منبع: بورس با ما
برچسب‌ها: رهبری

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها