چگونه در شرایط اقتصادی فعلی پس انداز داشته باشیم؟
برای فردا

چگونه در شرایط اقتصادی فعلی پس انداز داشته باشیم؟

| 08:00 | 3

یکی از موضوعاتی که این روزها ذهن خیلی از ما رو درگیر خودش کرده وضعیت اقتصادی و معیشت در آینده است. بیشتر افراد به دلیل آماده نبودن برای بحران اقتصادی فعلی این روز ها با مشکلات زیادی مواجه شدن اما چیزی که باید یاد بگیریم اینکه از این شکست ها درس بگیریم و برای مشکلات بزرگتر در آینده آماده بشیم. تحلیل های مختلف که توسط کارشناسان بورس با ما انجام شده نشون میده که روش های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد. از خرید و فروش کالا گرفته تا بورس و سکه و ارز.

اما چیزی که باید بهش توجه بیشتری داشته باشیم اینکه جدا از اینکه از چه روش سرمایه گذاری استفاده کنیم یا اینکه در چه موضوعی سرمایه گذاری کنیم باید به فکر پس انداز کردن در زندگی باشیم. یکی از اشتباهات رایج در اقتصاد خانواده که بیشتر افراد با آن درگیر هستند این است که افراد در ابتدا هزینه های زندگی خود را خرج و باقی مانده آن را پس اندازه  و سرمایه گذاری میکنند. اما اگر به زندگی افراد موفق با دقت بیشتری توجه کنیم متوجه خواهیم شد که این افراد پس از کسب درآمد ابتدا بخشی از در آمد خود را پس انداز و هزینه های زندگی خود را بر اساس باقی مانده درآمد خود تنظیم میکنند. طی بررسی های مختلف بورس با ما پیشنهاد میکند که حداقل 15 الی 20 درصد درآمد خود را پس از انداز و باقی را هزینه نمایید.
شاید در ابتدا اجرای این موضوع سخت و غیر عملی رسد در این نقطه است که شما باید برای آینده خود تصمیم گیری کنید اینکه از چه طریقی میخواهید زندگی خود را اداره کرده و بسازید. در مقاله ی انواع روش کسب درآمد به جزئیات بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت . بورس با ما در تلاش است با ایجاد نگرشی جدید شما را در رسیدن به اهداف همراهی کند.
 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها