سه قدم اصلی برای ثروتمند شدن
برای فردا

سه قدم اصلی برای ثروتمند شدن

| 20:00 | 2

یکی از موضاعات داغ امروزه " سریع ثروتمند شدن " است. سرتاسر اینترنت رو بگردید با جملاتی از قبیل " کسب درآمد دلاری"، "سریع‌ترین راه برای ثروتمند شدن"، "کسب درآمد میلیونی" و ... مواجه خواهید شد. ثروتمند شدن یک شبه بدست نمی‌آید، البته بستگی به ژنتان نیز دارد. با فرض بر اینکه از ژن معمولی باشید، ثروتمند شدن به دانش، سخت‌کوشی و از همه مهمتر به برنامه دارد. در حالی که ثروتمند شدن به اندازه گفتن آن ساده نیست، اما سه قدم اصلی ثابت شده وجود دارد که در طول زمان شما را در مسیر ثروتمند شدن قرار می‌دهد. پول در بیار، پس انداز کن و سرمایه‌گذاری کن.

 

قدم1: پول در بیار

این قدم به نظر ابتدایی می‌آید، اما برای کسانی که تازه شروع کرده‌اند یا در حال تغییر هستند، قدم بنیادی است. بیشتر ما مشغول کاری هستیم و به ازای درآمدی که در میاوریم پس اندازی هم داریم. شاید در نهایت منجر به ثروتمند شدن ما یشود. به خاطر داشته باشید این پس انداز ناشی از کاهش دادن هزینه‌های شما است. اگر هزینه‌های شما از قبل تا استخوان کاهش یافته باشند، پس باید به دنبال راه دیگر برای کسب درآمد باشید. همچنین آیا از کاری که انجام می‌دهید لذت می‌برید؟ پس بایستی به دنبال یادگیری مهارت یا مهارت‌هایی باشید تا به کمک آن پول بیشتری بدست آورید یا ایده‌های کسب و کار خود را   به واقعیت محقق سازید.

 

قدم 2: پس انداز کن

به اندازه کافی پول در میاورید، زندگی خوبی هم دارید، امابه اندازه کافی پس انداز ندارید. مشکل کجاست؟ دلیل آن فقط در یک چیز است خواسته‌های شما بیش از بودجه‌تان است. شما باید یاد بگیرید که یک بودجه شخصی برای زندگیتان داشته باشید. مهمترین قدم آن است که بین آنچه که می‌خواهید و آنچه به آن نیاز دارید متمایز قائل شودید. یافتن راه‌های ساده در گوشه کنار زندگی می‌تواند به صرفه جویی در هزینه‌های کمک کند. این بدان معنا نیست به خودتان سخت بگیرید فقط کافیست معقول هزینه کنید.

 قدم 3: سرمایه‌گذاری کن

شما اکنون پول خوب در میاورید، خوب هم پس انداز می‌کنید، حالا وقت آن رسیده که با سرمایه‌گذاری ارزش پول خود را افزایش دهید. به طور کلی دو نوع درآمد وجود دارد یکی در آمد فعال که از راه کار کردن بدست می‌آید و دیگری درآمد غیر فعال که از راه سرمایه‌گذاری بدست می‌آید. سرمایه‌گذاری می‌تواند در بورس، در اوراق قرضه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و املاک باشد. که هرکدام از این دارایی‌ها ریسک‌های متفاوتی دارند.
سرمایه‌گذاری می‌تواند خیلی پیچیده باشد اما با در نظر گرفتن اصول سرمایه‌گذاری به سادگی می‌توانید پس‌انداز خود را سرمایه‌گذاری نموده و در طول زمان شاهد رشد آن باشید.

 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها