چرا بورس؛ مزایای سرمایه گذاری در بورس
برای فردا

چرا بورس؛ مزایای سرمایه گذاری در بورس

| 12:00 | 1

چرا باید در بورس سرمایه گذاری کنیم؟ بورس چه مزیتی دارد که نسبت به انواع دیگر دارایی جذابتر  است؟ از نظر تاریخی خرید و فروش سهام نشان داده است که سود عظیم نسیب سرمایه‌گذاران می‌کند، از طرفی بازار بورس زمان‌های منفی نیز دارد که احتمال سود و زیان برای سرمایه گذار وجود دارد. در این مقاله به مزایای سرمایه گذاری در بورس می‌پردازیم.

 

1- بازگشت سرمایه بالا

سهام یک دارایی پر ریسک است اما طبق بررسی تاریخی، سرمایه‌گذاری در بورس نسبت به انواع دیگر دارایی از بازگشت سرمایه بالایی برخوردار است. باتوجه به بررسی شاخص بورس از سال 2009 تا کنون، طی 10 سال، تقریبا 34 برابر شده است. این عدد برای بعضی از سهم‌ها به 100 هم میرسید.

2- کسب درآمد

علاوه بر بدست آوردن سود از خرید و فروش سهام، شرکت‌ها موظف هستند هرساله با توجه به سال مالی خود، حقوق سهام داران به ازای هر سهم از شرکت را پرداخت کنند که مبلغ مورد نظر با توجه به میزان سهم خریداری شده از شرکت، مبلغ قابل توجه‌ای خواهد بود.

 3- خرید و فروش آسان

بازار بورس یک حراج خانه بزرگ است. با توجه به سیستمهای آنلاین معامله بورس، شما هر زمان که بخواهید با کمترین مبلغ ممکن می‌توانید سهام شرکت را خریداری نمایید. و هر زمان که به پول نقد نیاز داشته باشید به راحتی می‌توانید سهام خود را به فروش رسانده و آن را به پول نقد تبدیل نمایید. حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید یک سهم 100 هزار تومان می باشد.


4- شفاف سازی اطلاعات

با توجه به قوانین کشور و نظارت کامل سازمان بورس، شرکت‌های سهامی موظف هستند تمامی اطلاعات مالی خود را به سازمان بورس به طور شفاف ارائه دهند. سرمایه‌گذاران به راحتی می‌توانند از طریق سایت کدال به آن دسترسی داشته باشند.


5-بهترین راه برای حفظ سرمایه از تورم

سرمایهگذاری در بورس بهترین راه حفظ ارزش سرمایه در برابر تورم است. وقتی یک سرمایه گذار سهام یک شرکتی را می‌خرد به معنی آن است که در دارایی آن شرکت سهیم است و باتوجه به افزایش ارزش‌های دارایی‌های شرکت ارزش سهام خریداری شده نیز افزایش خواهد یافت.

حرف آخر 

 با سرمایه‌گذاری در بورس به راحتی در هر سنی و با هر درآمدی می‌توانید کسب ثروت نمایید، اما سرمایه‌گذاری درآن نیازمند دانش مالی است. قبل از شروع سرمایه گذاری بهتر است دانش خود را در این زمینه افزایش دهید. 
 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها