معایب سرمایه گذاری در بورس
برای فردا

معایب سرمایه گذاری در بورس

| 16:00 | 4

بورس مانند هر دارایی دیگر علاوه بر داشتن مزایا، معایبی دارد که دانستن این معایب قبل از شروع سرمایه گذاری، کمک میکند تا تصمیم بهتری نسبت به آن اتخاذ نماییم. با بورس با ما همراه باشید تا از معایب سرمایه گذاری در بورس آگاه شوید.

1-ریسک بالا

هر دارایی که بازگشت سرمایه بالایی داشته باشد ریسک بالایی نیز به طبع خواهد داشت. عدم دانش کافی در حوزه سرمایهگذاری در بورس می‌تواند موجب از دست دادن سرمایه شود.

2-هیجانی بودن سرمایه گذاری در بورس

 احساسات بدترین دشمن یک سرمایه‌گذار است. ارزش سهام در بورس به طور متوالی بالا پایین خواهد شد. سرمایه‌گذار با توجه به طمع زیاد در بالاترین نقطه خریداری می‌کند. و به دلیل ترس در پایین ترین نقطه سهام را به فروش می‌رساند. عدم کنترل احساسات در سرمایه‌‌گذاری بورس موجب از دست دادن سرمایه خواهد شد

3-تاخیر در پرداخت حقوق سهام‌داران در صورت ورشکستگی شرکت

سهام داران اصلی شرکت زودتر از بقیه سهام داران حقوق دریافت خواهند کرد. اما نگران نباشید این زمانی است که شرکت ورشکسته شده باشد.

 3-رقابت با حرفه ای‌ها 

باید این نکته را در نظر بگیرید که شما با سرمایه گذاران حرفه‌ای رقابت می کنید که از شما سرمایه، دانش و ابزارهای بیشتری برای معامله سهام در اختیار دارند.

سخن آخر

سعی شد در این مقاله مهمترین معایب سرمایه‌ گذاری در بورس بیان شود. اما نگران نباشید همه معایب فوق با ارتقا دانش مالی می‌تواند اهرم موفقیت شما تبدیل شود. با یادگیری تحلیل‌های سهام می‌توانید نقاط هدف خود برای خرید و فروش سهام پیدا نموده و با خیال آسوده در بورس سرمایه گذاری نمایید. 
داشتن دانش کافی می‌تواند بر احساسات غلبه کند و در نتیجه ریسک سرمایه‌گذاری پایین خواهد آمد. به یاد داشته باشید حرفه‌ای‌ها، از اول حرفه ای نبودند بلکه با ارتقا دانش و کسب تجربه حرفه‌ای شدند.
 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها