برای فردا

"چرخه فضیلت": چگونه موفقیت های عمیقی ایجاد کنیم

| 17:00 | 2

در کسب و کار خود ، مردم غالباً معتقدند که پس از موفقیت، می‌توانند به خوشبختی برسند. اما آیا فکر می‌کنید که بر عکس آن نیز اتفاق می‌افتد؟ وقتی شادی را دنبال می‌کنیم، احتمال دستیابی به موفقیت بیشتر است.
تأثیری که می‌توانید بر دیگران داشته باشید یکسان است. بعضی‌ها فکر می‌کنند وقتی که آن‌ها فوق ستاره شدند، به محض موفقیت، می‌توانند دوباره به جوامع خود بازگردند یا چراغ خود را به دیگران روی تیمشان بدرخشند. تحقیقات نشان می‌دهد که این دیدگاه نیز اشتباه است.
دستیابی به بزرگترین پتانسیل شما به هیچ وجه در یک جهت کار نمی‌کند. در عوض، این به عنوان یک حلقه بازخورد مثبت عمل کرده که به موجب آن ، موفقیت در میان اطرافیان ما آبشاری از موفقیت‌های پیچیده ایجاد می‌کند،  آن را "چرخه فضیلت" می نامم.
همه ما اصطلاح چرخه شریر را برای توصیف آنچه در هنگام وقوع حوادث منفی اتفاق می افتد شنیدیم. یک کارمند کار خود را دوست ندارد، بنابراین  علاقه ای به کار  ندارد و همین امر باعث می شود که در محل کار ضعیف عمل کند درنتیجه که از کار خود بیزار  می‌شود. 
 چرخه با فضیلت واقعی را در نظر بگیرید. یک چرخه با فضیلت یک مارپیچ رو به بالا از پتانسیل است. با هر موفقیتی منابع بیشتری کسب می‌کنید که به نوبه خود به شما این امکان را می‌دهد که به موفقیت‌‌های بزرگتر و بیشتری برسید. درست همانطور که یک چرخه شریر دیدگاه منفی ایجاد می‌کند، یک چرخه با فضیلت با ایجاد دیدگاه مثبت پیشرفت آینده را آسان تر و آسان تر می نماید.


به عنوان مثال: یک رهبر فروش موفقیت فروش خود را با یکی از اعضای تیم پشتیبانی خود به اشتراک می‌گذارد ، و این باعث می‌شود آن عضو احساس سرمایه‌گذاری بیشتری کند - که منجر به موفقیت بیشتر در فروش برای رهبر و به نوبه خود موفقیت و تمجید بیشتر می‌شود. یک مدیر به اندازه کافی به معاون خود اعتماد دارد تا یک کار مهم را به وی واگذار کند. این امر باعث می‌شود که دستیار احساس اعتماد کرده و درنتیجه  کارش در پروژه بهترخواهد کرد  و این موجب دریافت حس اعتماد بیشتری از مدیر می‌شود.
آیا متوجه شده اید که چرخه‌های شریر ، مارپیچ‌های نزولی، هنگامی اتفاق می افتد که افراد سعی کردند به تنهایی کاری انجام دهند؟ اگر کارمندی که کار خود را دوست ندارد، برای ایجاد ارتباط عمیق تر با همکاران خود تمرکز کند ، می‌تواند الهام بخش  برای عملکرد بهتر باشد. در چرخه فضیلت، ما اغلب با هم کار می‌کنیم. ما برای دیگران فرصت هایی ایجاد می کنیم و آن‌ها را به خاطر مشارکت آن‌ها می‌شناسیم. وقتی ما متعهد می‌شویم عملکرد دیگران را بهتر کنیم ، محدودیتی برای آنچه می توانیم بصورت فردی و جمعی انجام دهیم نیست.
 

منبع: Sucsess

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها