چرا مردم در بازار پول از دست می دهند؟
برای فردا

چرا مردم در بازار پول از دست می دهند؟

| 16:00 | 3

بسیاری از سرمایه گذاران تازه وارد دریافتند که به زودی پس از خرید اولین سهام خود، ارزش آن به نصف کاهش یافته است. این یک معرفی ناامیدکننده به دنیای سرمایه گذاری را برای آن‌ها ایجاد می‌کند، اما همچنین می‌تواند یک زنگ بیدار کننده با ارزش باشد و شما را القا می‌کند تا هر آنچه را که می توانید در مورد سرمایه گذاری در بازارها بیاموزید. در حالی که سرمایه گذاری در بازارهای مالی در دراز مدت مسیری عالی برای ثروت است، تجربه کردن ضررهای گاه به گاه با بالا رفتن و پایین آمدن ارزش های سرمایه گذاری امری عادی نیست.
در اینجا باید بدانید که چرا مردم در بازار پول خود را از دست می‌دهند و چگونه می‌توانید از دست دادن در سبد سهام خود بازپرداخت نمایید. با بورس با ما همراه باشید.

عدم درک چرخه بازار

مردم غالباً پول را در بازارها از دست می دهند زیرا چرخه بازارهای اقتصادی و سرمایه گذاری را درک نمی کنند. چرخه های کسب و کار و اقتصادی گسترش و کاهش می یابد. چرخه‌های رونق توسط یک اقتصاد رو به رشد، گسترش اشتغال و سایر عوامل اقتصادی دیگر تقویت می‌شود. با افزایش تورم، قیمت‌ها بالا می‌روند و رشد تولید ناخالص داخلی کاهش می‌یابد، بازار سهام نیز در ارزش کاهش می‌یابد. برای جلوگیری از از دست دادن پول در طی یک افت بازار، بهترین کار شما این است که فقط محکم بنشینید و منتظر بمانید تا سرمایه گذاری های خود دوباره روند صعودی را دنبال کنند

اجازه دادن به احساسات راهنمای تصمیم گیری

مردم در بازار پول از دست می‌دهند زیرا اجازه می دهند احساساتشان، عمدتاً از ترس و حرص و آز، سرمایه گذاری شان را هدایت کنند. درک مفاهیم اساسی مالی رفتاری و یادگیری مدیریت احساسات شما می تواند به شما کمک کند در طول عمر سرمایه گذاری خود از ضررها جلوگیری کنید.
در سرمایه گذاری، پیروی از ذهنیت جمعیت یکی از بدترین اشتباهات مالی است و این زمانی است که از جمعیت سرمایه گذار پیروی کنید. سرمایه گذاری زمانی اتفاق می‌افتد که شما بر اساس هر انتخابی که "گروه" انجام می‌دهد، بدون انجام ارزیابی خود از اطلاعات فعلی، سرمایه گذاری کنید. 

به دنبال ثروتمند شدن سریع هستیم

مردم در بازار پول از دست می‌دهند زیرا فکر می کنند سرمایه گذاری یک طرح سریع ثروتمندشدن است. شما ممکن است با استراتژی های معاملههای روزانه بدون داشتن دانش تحلیل سرمایه گذاری آن به سرعت پول از دست دهید. سرمایه گذاران سعی می‌کنند با انجام مکرر خرید و فروش در تلاش برای دستیابی به سودهای برتر، از بازار خارج شوند. اما معمولا به این گونه نیست. 
برای جلوگیری از" از دست دادن پول " در بازارها همانطور که در افسانه لاک پشت‌ها و خرگوش‌ها، یک استراتژی "کند و ثابت" پیروز می شود: برای بلند مدت با رویکردهای سرمایه گذاری اثبات شده متمرکز شوید. اگرچه ممکن است در کوتاه مدت اندکی ضرر کنید، اما در نهایت رویکرد آهسته و پایدار باعث پیروزی در رقابت مالی خواهد شد.

حرف آخر

منشا ایجاد دلایل فوق عدم داشتن دانش کافی در حوزه های سرمایه گذاری است و اکثریت مردم  دنبال رو جمعیت در این بازارها هستند. در صورتی که امکان یادگیری دانش تحلیل سرمایه گذاری ندارند از مشاوه های ایم حوزه یاری بخواهید تا  احتما از دست دادن پولتان کاهش یابد.
 

منبع: بورس با ما
برچسب‌ها: بورس سهام

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها