خروج از منطقه امن اولین قدم برای موفقیت
برای فردا

خروج از منطقه امن اولین قدم برای موفقیت

| 22:00 | 3

دستیابی به اهداف ارزشمند بخشی از چیزی است که زندگی را لذت بخش می‌کند. این که بتوانید یک هدف را تعیین کنید، می‌توانید پیشرفت خود را در رسیدن به آن هدف ببینید، یک احساس شگفت انگیز است.
اما آیا می‌دانید بزرگترین مانع بیشتر افراد در تلاش برای دستیابی به اهداف خود ، قاتل خاموش رویا که قبل از شروع، کار را متوقف می‌کند؟ این مانع، منطقه امن نام دارد و گیر افتادن در آن امر ناگزیر خواهد بود از هر تلاشی که برای رسیدن به اهدافی که برای خود تعیین کرده اید استفاده کنید.اگر می‌خواهید به آن اهداف برسید، باید از منطقه امن خود رها شوید. 

 منطقه امن چیست؟

منطقه امن به عنوان "وضعیت رفتاری که فرد در شرایط بی طرف اضطراب عمل می‌نماید، و با استفاده از مجموعه محدودی از رفتارها، سطح عملکردی ثابت را ارائه می دهد." تعریف شده است. آنچه بیشتر از همه برجسته است. "استفاده از مجموعه رفتارهای محدود برای ارائه یک سطح پایدار از عملکرد." چند نفر موفق می شناسید که سطح پایدار عملکرد را ارائه می دهند؟
انسان‌ها موجوداتی دنبال آسایش هستند. منطقه امن حالت طبیعی و خنثی ماست - مکانی که استرس و اضطراب در آنجا کمترین است، جایی که می‌دانیم آینده چه می‌شود و می توان برنامه‌ریزی کرد. به همین دلیل هنگامی افراد می‌خواهند از منطقه امن خود خارج شوند دچار استرس و اضطراب می‌شوند و دوباره به منطقه امن خود باز می‌گردند. به عنوان مثال منطقه امن برای فردی که تا کنون مشغول به کاری نبوده است، باشد و هنگام شروع کار به معنای خروج از منطقه امن است. یا برای سرمایه گذاری که مدت‌ها در یک سهمی یا سهامی سرمایه گذاری کرده است و خروج از آن سهم یا سهام به معنی خروج از منطقه امن خواهد بود. و یا برای کارمندی تغییر شغل یا شروع یک کسب و کار به معنی خروج از منطقه امن آن فرد است. از نظر روانشناختی، منطقه راحتی یا امن ما محلی است که بیشتر در خانه داریم.
هدف در زندگی این است که به طور مداوم خود را به چالش بکشید و مرتباً خود را بهبود بخشید. و برای انجام این کار، باید از منطقه راحت خود خارج شوید. اما پس از انجام این کار، زندگی شما به روش‌هایی تغییر می‌یابد که هرگز تصور نمی‌کردید. می‌دانم چون الان در زندگی خودم نیز اتفاق می‌افتد.

شما چه فکری می کنید؟ آیا خروج از منطقه امن به معنای رسیدن به اهداف است یا خیر؟ ما را از دیدگاه و تجربیات خود آگاه سازید.
 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها