معرفی کتاب: شیب
برای فردا

معرفی کتاب: شیب

| 16:00 | 2

    روی جلد کتاب "شیب" نوشته شده: "کتاب کوچکی که به شما یاد می دهد چه موقع کار را رها کنید" . ما در جهانی زندگی می کنیم که اغلب به ما گفته می شود که "پشتکار" لازمه موفقیت است، اما آیا واقعا چنین است ؟ آیا در هر کاری باید "پشتکار" داشت؟  کتاب "شیب" به طور کلی به این نکته می پردازد که برای چه کاری باید پشتکار داشت و برای چه کاری نیازی به آن نیست. 
باهم چند جمله از این کتاب را مرور می کنیم:

ول کردن شکست خوردن نیست
هوشمندانه ول کردن کار روشی عالی برای اجتناب از شکست خوردن است
کنار آمدن، بدترین بدیل ول کردن است
ول کردن کار از کنار آمدن با آن بهتر است، چون دست شما را باز می گذارد تا در کار دیگری بهترین شوید
هیچ وقت ولش نکن
هیچ وقت کاری را که پتانسیل موفقیت بزرگی در آن وجود دارد صرفا به این خاطر که نمی توانی فشار کنونی اش را تحمل کنی، ول نکن.


    یکی از مهمترین نکاتی که در مسیر یک کارآفرین قرار دارد، توجه به این مهم است که می خواهد برای موفقیت از چه شیبی بالا رود و متحمل چه درد و رنجی شود تا به موفقیتی بزرگ دست یابد. منحنی رسیدن به موقفیت همان طور که در شکل زیر مشاهده می نمایید با موفقیت کوچک آغاز می شود و برای رسیدن به دستاورد باید از شیب عبور کرد.


    این کتاب مسلما فرمولی جهت پیدا کردن شیب مناسب شما و عبور از آن ارائه نمی دهد، ولی نکات عنوان شده در آن می تواند برای یک کارآفرین الهام بخش باشد.  کتاب "شیب" در ایران توسط نشر درنا قلم ترجمه شده است.  

آشنایی مختصری با نویسنده کتاب:
ست گادین (Seth Godin) نویسنده آمریکایی ست کهدر سال ۱۹۶۰ متولد شد. او در دو رشته علوم کامپیوتر و فلسفه در دانشگاه تافتس تحصیل کرده و مدرک MBA خود را از دانشگاه استنفورد دریافت کرده است. ست گادین هم اکنون در حوزه های اقتصاد، مدیریت، بازاریابی و تبلیغات در حال فعالیت است (سایت ست گادین).

 


 

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها