برای  رسیدن به موفقیت چهار نوع
برای فردا

برای رسیدن به موفقیت چهار نوع "سر و صدای ذهنی" بایستی نادیده گرفته شود!

| 12:10 | 2

برای من، سر و صدا چیزی بیش از یک حواس پرتی نیست. نویز یا سر و صدا (اطلاعات نادرست یا گمراه کننده) چیزی است که می‌تواند سیگنال‌ها (چیزهای واقعاً مهم) شما را برای حرکت به سمت رشد مثبت مسدود کند. سر و صدا می‌تواند به واقعیت منفی منجر شود که پتانسیل شما در آن محدود باشد، در حالی که یک سیگنال مثبت می‌تواند به شما کمک کند یک واقعیت با ارزشتر ایجاد نموده، مسیرهای موفقیت را نقشه برداری نمایید و حرکت شما را به سمت اهدافتان تسریع بخشد.
به دلیل اطلاعات  بیشتری که هر روز در معرض آن قرار می‌گیریم، شنیدن سیگنال از طریق سر و صدا همیشه آسان نیست. اگر اطلاعاتی که به مغز شما می آید فقط با یکی از معیارهای زیر مطابقت دارد، تقریباً مطمئناً سروصدا است.

1. غیرقابل استفاده: رفتار شما توسط اطلاعات تغییر نخواهد کرد.

اگر این اطلاعات شما را تحریک نمی‌کند که رفتار خود را تغییر دهید، غیر واقعی است. هنگامی که شروع به استفاده از این الگوریتم ذهنی کردید، متوجه خواهید شد که متأسفانه بیشتر اطلاعاتی که به صورت روزانه یا حتی ساعتی به مغز شما جاری می شود در این دسته قرار می‌گیرند.
یک مثال عالی تمایل ما به وسواس در مورد اتفاقاتی است که در اخبار می بینیم. به عنوان مثال یک زمین لرزه در برمه، غم انگیز است، اما کاملاً خارج از کنترل شما است. اگر قصد انجام کاری برای کمک به قربانیان نداشته باشید، پر کردن روز به روز در مورد آن داستان چیزی غیر از این نیست که خودتان را با سر و صدا احاطه کنید. یا اگر قصد خرید خودرو ندارید چک کردن قیمت هر روز آن چیزی جز سر و صدا نخواهد بود.


2. بی نهایت: شما قصد ندارید از این اطلاعات بی‌نهایت بار استفاده نمایید، و می‌تواند تا زمانی که از آن استفاده می‌کنید، تغییر کند.

اگر برای مدت طولانی سهام خود را خریداری کرده اید، چک کردن هر روز نه تنها ایجاد سر و صدا بلکه هدر رفتن منابع ذهنی و انرژی با ارزش است که می تواند برای انجام کاری مثمر ثمر در ایجاد ثروت واقعی صرف شود. اگر تا زمانی که شما آماده استفاده از آن هستید ، این اطلاعات بی ربط خواهد بود، این سروصدا است.

3. فرضی: این بستگی دارد به آنچه شخص معتقد است "می تواند بشود" به جای "آنچه هست".

نمونه های کلاسیک از این موارد بیشترین پیش بینی‌های هواشناسی و پیش بینی های بورس است. اگر می‌توانستید تمام دقایقی از زندگی خود را به عقب جهت به گوش دادن به پیش بینی‌هایی برگردایند، که 90 درصد آن معلوم شد اشتباه است؟ پیش بینیهای فرضی، تقریباً در همه موارد، سروصدا هستند که اطلاعات مفیدی را که می‌توانید برای تصمیم گیری بهتر استفاده کنید، غرق می کند.


4- منحرف شدن: شما را از اهداف خود منحرف می کند.

به اهدافی که برای خود ترسیم کرده اید فکر کنید: ارتقاء، گرفتن نمرات بهتر، صرفه جویی در هزینه کافی برای بازنشستگی راحت، مادر خوب بودن و غیره. اکنون سیل اطلاعات در حال مشاهده را تماشا کنید. آیا این مربوط به یکی از این حوزه ها است؟ اگر هدف شما این است که کار خود را به اتمام برسانید تا بتوانید زمان بیشتری را با خانواده خود بگذرانید، به عنوان مثال مشاهد نمودن صفحه اجتماعی خود در تمام بعد از ظهر سر و صدایی دارد.
با جدا کردن سر و صداهای بی‌فایده از سیگنال های مهم، شما نه تنها به آنچه که اهمیت دارد، توجه خواهید کرد، بلکه هر روز مقدار بسیار زیادی صرفه جویی می‌کنید. من می گویم این یک برد برد خواهد بود .
 

منبع: بورس با ما
برچسب‌ها: موفقیت

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها