صبر، کلید موفقیت یک سرمایه گذار
برای فردا

صبر، کلید موفقیت یک سرمایه گذار

| 17:00 | 3

چه چیزی در استراتژی های سرمایه گذاری سرمایه گذاران موفق مانند بنیامین گراهام، وارن بافت، کریستوفر دیویس و بسیاری دیگر وجود دارد؟ بیایید نگاهی به گفتههایشان بیاندازیم:


"بهترین راه برای سنجش موفقیت در سرمایه گذاری شما این نیست که شما بر بازار غلبه کرده باشید بلکه این است که شما یک برنامه مالی و یک رشته رفتاری را تنظیم کرده اید که احتمالاً شما را به آنجایی که می خواهید بروید، ببرند." - بنیامین گراهام

" اصلاح در بازار امری عادی است. تقریباً  حداقل سالی یک بار اتفاق می افتد. سرمایه گذاران که متوجه این موضوع هستند،کمتر سهام خود را در هراس به فروش می رسانند و احتمالاً سهام داری می کنند و از سودش در بلند مدت بهره مند می شوند" - کریستوفر دیویس

"رکود بازار ما را آزار نمی دهد. این فرصتی است برای افزایش مالکیت شرکتهای بزرگ با مدیریت عالی با قیمت‌های مناسب." - وارن بافت

نکته برجسته این است که این سرمایه گذاران معتقد به یک فضیلت مشترک هستند که اگر سرمایه گذاری‌های مناسب را انتخاب کرده باشید، همیشه برای صبر و شکیبایی به شما پاداش داده می‌شود.
صبر مورد نیاز برای سرمایه گذاری، بخش مهمی از انضباط مالی است و نشان می‌دهد که چقدر می توانید وضعیت عاطفی، حرص و طمع و مدیریت پول را برای دستیابی به اهداف خود بررسی کنید.

صبور بودن در مورد سرمایه گذاری خود بدان معنی است که پس از انتخاب دارایی برای سرمایه گذاری، نباید از نوسانات کوتاه مدت در ارزش سرمایه گذاری آزار ببینید و برای مدت طولانی سرمایه گذاری کنید. ایده در اینجا انتخاب دارایی‌های ارزشمند با قیمت مناسب است.
تلاش برای به روز کردن بازار یک تمرین بیهوده است. اگر منتظر رسیدن قیمت به پایین باشید، ممکن است یک فرصت جذاب سرمایه گذاری را از دست بدهید. توجه داشته باشید که حتی اگر سرمایه گذاری با قیمت بالاتری در دسترس باشد، اگر ارزش بالقوه ای برای رشد بیشتر در آینده داشته باشد، ممکن است باز هم ارزش خرید را داشته باشد.

در حقیقت، اگر از رویکرد انضباطی پیروی کرده و مرتباً سرمایه گذاری کنید، باعث میشود که زمان بندی بازار به عنوان میانگین هزینه‌های شما با گذشت زمان و سود منافع حاصل از افزایش ثروت شما بی اهمیت باشد.

برای بیشتر افراد، حتی سرمایه گذاران مشهور ، امکان پیش بینی دقیق زمان مناسب برای ورود یا خروج از بازار امکان پذیر نیست. راهبردی که آنها دنبال می‌کنند و راهی که همه ما باید دنبال کنیم ساده است:

  1.  ایجاد یک استراتژی  
  2. دارایی ها را بعد از ارزیابی دقیق انتخاب کنید
  3. آنها را برای مدت طولانی نگه دارید

در سال 1973 ، وارن بافت سهام شرکت واشنگتن پست را با قیمت 10.6 میلیون دلار خریداری کرد. یک سال بعد، قیمت سهام نزدیک به 20٪ سقوط کرد و سه سال طول کشید تا سهام نسبت به قیمت اولیه خرید اولیه رشد کنند. با این حال، پس از آن، قیمت واشنگتن پست همچنان افزایش یافت که تجارت موفق به رشد چشمگیری شد و ارزش دارایی های بافت در این شرکت نیز افزایش یافت. سرمایه گذاری بافت در این شرکت یکی از سودآورترین سرمایه های او محسوب می شود.

اگر بافت سرمایه گذاری خود را از زمانی که قیمت سهام شروع به کاهش می‌کرد بازپرداخت می کرد، او نه تنها ضرر و زیان قیمت خرید را متحمل میشد، بلکه رشد اقتصادی آینده سهام را نیز از دست می داد. این سرمایه گذاری موفق را می توان به اعتقاد وی نسبت داد كه بورس اوراق بهادار وسیله ای است برای انتقال پول از افراد عجول به افراد صبور.

همه نمی توانند بر فضیلت صبر تسلط داشته باشند. اما این مهم است که سرمایه گذاران موفق بتوانند تلقی کنند زیرا تمرکز بیش از حد بر سودهای کوتاه مدت می تواند مانع پیشرفت شما در رسیدن به اهداف بلند مدت شود.
هنگامی که در یک دارایی مانند سهام یا صندوق های متقابل سرمایه گذاری می کنید، به خاطر داشته باشید که رشد اقتصادی و سودآوری در هر شغل لازم است. بنابراین، عاقلانه نخواهد بود که در کوتاه مدت در گیر باشید، مادامی که تصمیم سرمایه گذاری صحیحی را اتخاذ کرده باشید.
این موضوع را در نظر بگیرید، حتی اگر شما یک سبد صندوق متقابل از صندوقهای سهام با دقت انتخاب شده را داشته باشید، در مواقعی ممکن است عوامل خارجی بر عملکرد صندوقها هم تاثیر گذار باشند. بازار سرمایه ممکن است در فاز اصلاحی برود. در نتیجه، ابزارهای مربوط به حقوق صاحبان سهام شما ممکن است در طی این مرحله بازده کمتری داشته باشند.

در چنین مواقعی بسیار مهم است که شما را دچار وحشت نشوید و تصمیمات عجولانه ای بگیرید. اگر داراییهای دارای پشتوانه با تحقیق و تحلیل را انتخاب کرده اید، سرمایه گذاری های شما بر این مرحله کم غلبه کرده و با گذشت زمان بازده‌های بهبود یافته ایجاد می کنند. 
اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتخود را به روشنی مشخص کنید و سپس بر اساس مشخصات ریسک و افق زمانی خود برای رسیدن به این اهداف، داراییهای مناسب را انتخاب کنید. بدون در نظر گرفتن شرایط بازار به طور مرتب سرمایه گذاری کنید تا ثروت خود را رشد دهید و به اهداف سرمایه گذاری خود برسید.

مقالات مرتبط:


 

منبع: بورس با ما
برچسب‌ها: صبر

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها