چگونه بهترین تحلیلگران بازار بورس را پیدا کنیم؟
برای فردا

چگونه بهترین تحلیلگران بازار بورس را پیدا کنیم؟

| 12:00 | 2

 سرمایه گذاری در بازار بورس به مراتب دشوار است، با کوچکترین اشتباه شکست شما حتمی خواهد بود و احتمال اینکه سرمایه خود را از دست بدهید نسبت به سرمایه گذاری های در دارایی های دیگر بیشتر است. اما اگر بتوانید موفق بشوید سود چشمگیری نصیب شما خواهد شد. کسانی  می توانند سرمایه‌گذاری‌های موفقی انجام دهند که بایستی بهترین تحلیل‌ها را از این بازار داشته باشند. در بهترین زمان ممکن سهم را خریداری کنند و در زمان مناسب از سهم خارج شوند. اما چه کسانی می‌توانند تحلیل‌های خوبی نسبت به بقیه افراد داشته باشند؟ چه کسانی می توانند بهترین و مناسب ترین سهام را خریداری کنند؟ برترین تحلیلگران بازار، قطعا پاسخ شماست. آنها کسانی هستند که اتکا بر دانش بنیادی و تکنیکال سهام و به اضافه سال‌ها تجربه حضور در بازار بورس و هوش مالی بالا می‌توانند تحلیل‌های خوب و پر بازده از سهام‌های شرکت‌ها داشته باشند. اما متاسفانه تعداد آنها اندک است. 

رشد 400 درصدی بورس در دوسال اخیر، افزایش ورود نقدینگی در معاملات بازار سرمایه، شکستن پی در پی شاخص بورس ایران و سیاست‌های دولت جهت حمایت از بازار بورس ایران میزان تمایل افراد جهت سرمایه گذاری در این بازار نسبت به  سایر دارایی هایی از قبیل طلا ، مسکن و دلار افزایش یافته است. و از طرفی دیگر رشد نرخ تورم در کشور  به دلیل نوسانات اخیر دلار ورود مردم به این بازار رشد چشمگیری نسبت به سال‌های پیش داشته است. به صورتی که در محافل مختلف، مترو، تاکسی و فروشگاه صبحت بر سر این موضوع است که چه سهمی را خریداری کنیم ؟ سهم را چه زمانی و در چه قیمتی بفروش برسانیم؟ بهترین سیگنال‌های خرید را چگونه شناسایی کنیم؟ از کجا  بهترین سیگنال های خرید و فروش را پیدا کنیم.

به دلیل اینکه افراد تازه کار هیچ دانش و تجربه‌ای از تحلیل سهام و بورس ندارند و  بدون آگاهی از این موضوع که سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند رعایت اصول سرمایه گذاری و مهارت کافی است، به خرید و فروش سهام می پردازند. در بازارهای مثبت مانند بازار بورس ایران شاید این کم دانشی به چشم نیاد ولی تجربه ثابت کرده است که سرمایه گذاری‌های بدون پشتوانه دانش و تحلیل با شکست مواجه خواهند شد. از این رو تمامی افراد تازه کار به دنبال تحلیل گرانی هستند که بتوانند از آنها سیگنال های خرید و فروش سهام دریافت کنند.

 تحلیل‌گران بازار سرمایه را چگونه می‌توان پیدا نمود.؟

با یک جستجو ساده در گوگل شبکه اجتماعی اینستاگرام و پیام رسان تگلرام به سادگی می‌توانید شخصی را پیدا کنید که تحلیل‌های خود را در اختیار عموم قرار می دهد.  این تحلیل‌گرها که  به دلیل استقبال عموم  مردم از بورس تعداد آن‌ها روز به روز در حال زیاد شدن است از طریق کانال‌های تلگرامی و اینستاگرام سهام های با بازده های مختلف سرمایه گذاری معرفی  می‌کنند.  اما سوال اساسی این است بهترین تحلیل ها را کدام تحلیلگر معرفی میکنند ؟ آیا همه تحلیل گرها می‌توانند سهامی را معرفی کنند که بازده مناسبی برای سرمایه گذاری داشته باشد.

چرا به برترین تحلیل گران نیازمند هستیم؟

همانطور که در بالا گفته شده است سرمایه گذاری در بورس خطرات خودش را دارد.  اگر بدون دانش مالی در بازار بورس سرمایه گذاری کنید می‌توانید سرمایه خود را ازدست دهید.  اما حتی داشتن دانش کافی هم موفقیت در بورس را تضمین نمی‌کند. تحلیلگرانی در بازار بورس وجود دارند که  دانش کافی در  تحلیل تکنیکال یا بنیادی  دارند اما فاقد بازده مناسب در بورس هستند.  پیدا کردن نمادهایی با بازده های مناسب سرمایه گذاری، علاوه بر داشتن دانش مالی، نیازمند مهارت و هوش مالی کافی است. اگر  جهت خرید و فروش سهام  با کسانی مشورت کنید که بازده دهی مناسبی نداشته باشند، امکان این وجود دارد  که  سرمایه گذاری شما بازده مناسبی  نداشته ناشد و  آن میزان سودی که در نظر گرفتید از خرید و فروش سهام بدست آورید در زمان طولانی تری به آن برسید. به همین دلیل همواره پیشنهاد می شود که در انتخاب مشورت از تحلیلگران  بهترین تحلیگران را انتخاب نمایید. چراکه برترین ها از برترین ها نشات می گیرد.

چگونه بهترین تحلیلگران را شناسایی کنیم؟

وب سایت بورس با ما بستری را برای سرمایه گذاران و تحلیلگران فراهم نموده است که کمک آن می‌توانید تحلیل‌گران را ارزیابی نموده و برترین تحلیل‌گران  این حوزه را شناسایی کنید. به این شما این امکان داده می شود که عملکرد هر تحلیلگر را با یکدیگر مقایسه کرده و بهترین سیگنال‌های خرید و فروشی که توسط این افراد اعلام میشوند را ارزیابی نمایید. در نتیجه با انتخاب آگاهانه و شفاف از ریسک سرمایه گذاری خود را کاسته و میزان موفقیت خود را در بازار بورس افزایش دهید و به بهترین بازده از سرمایهگذاری خود دست یابید.

 

آیا همه تحلیلگران می‌توانند در این سامانه فعالیت داشته باشند؟

سامانه مقایسه تحلیلگران به گونه ای طراحی شده است که افرادی که مسلط بر دانش تحلیلگری هستند با عضویت در سایت بتوانند از این سامانه استفاده کرده و تحلیل های خود را ثبت کنند. هر تحلیلگر بتوانند تحلیل‌های با بازده های مناسبی در طی زمان معرفی کنند. می‌توانند به عنوان  تحلیلگر برتر  به عموم شناخته شود و از طریق خدمات سایت کسب در آمد کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها