تحلیل تکنیکال و بنیادی نماد وپارس بانک پارسیان
برای فردا

تحلیل تکنیکال و بنیادی نماد وپارس بانک پارسیان

| 10:10 | 2

معرفی نماد بانک پارسیان وپارس

بانک پارسیان با نماد وپارس(Vapars) را می‌توان یکی از موثرترین نمادها بر روند حرکتی شاخص کل بازار سهام دانست. نماد وپارس با ارزش بازار بیش از 57 هزار میلیارد تومانی و با عرضه 20 درصد سهام شناور خود در بازار بورس به طور میانگین در ماه 388 میلیون سهم معامله شده و این میزان اثر زیادی بر روند شاخص کل بازار ایفا نموده است. این موضوع آشکار است که نماد های  وپارس، وتجارت، وبصادر، ونوین و وپاسار که بانک‌های بزرگ کشور محسوب می‌شوند همواره مورد توجه فعالان بازار سرمایه قرار می‌گیرند. از اصلی ترین سهامداران عمده وپارس، شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با نماد خگستر و شرکت سرمایه گذاری سمند نام برد و با در نظر گرفتن سهامداران بالای دو میلیارد سهم وپارس، میتوان گفت شرکت گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت‌های سرمایه گذاری و تولیدی تابعه از اصلی‌ترین سهام داران وپارس هستند.  این نکته لازم به ذکر است صندوق امید لوتوس پارسیان به عنوان بازارگردان نماد وپارس از مهر ماه 99 نسبت به حمایت و بازارگردانی وپارس اقدام می نماید.

بیشتر بخوانیم: تحلیل نماد خگستر؛ شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو

تحلیل تکنیکال نماد وپارس

نماد وپارس جز نمادهایی است که همواره مورد توجه بسیاری از فعالان بازار سرمایه قرارداد. تحلیل تکنیکال وپارس نشان می‌دهد که سهم در یکسال گذشته نزدیک به 800 درصد رشد داشته و پس از آن اصلاح 55 درصدی را تجربه نموده است. در حال حاضر تحلیل تکنیکال وپارس حکایت از درگیری قیمت‌ها با مقاومت ایچیموکو داشته و در صورتی که سرمایه گذاران بازار تمایل به این سهم نشان دهند و میزان تقاضا برای سهم افزایش یاد می‌توانیم شاهد رشد مجدد قیمت‌ها در نماد وپارس باشیم.

نکته مهمی که فعالان بازار می بایست به آن توجه نمایند رفتار تکنیکال وپارس و تکنیکال شاخص کل می باشد. با توجه به اینکه وپارس از تاثیرگذاران شاخص کل بازار می باشد همواره رفتاری مشابه با شاخص کل در سهم اتفاق افتاده است اما نکته مهم پس از مقایسه تحلیل تکنیکال وبصادر و تحلیل تکنیکال ونوین با وپارس مشخص می‌شود. در این مقایسه می‌توان مشاهده کرد که وبصادر و ونوین در بازه های زمانی زودتر از وپارس حرکت کرده و نماد وپارس به دنبال آن‌ها حرکت خود را شروع می‌نماید.

تحلیل بنیادی وپارس

بر اساس صورت‌های مالی میان دوره ای شش ماهه نخست سال 99 نماد وپارس بیش از 183 هزار میلیارد تومان دارایی و 170 همت بدهی داشته و 12.5 همت نیز میزان حقوق صاحبان سهام این شرکت می باشد. این نماد با 3400 میلیارد تومان مجموع درآمد های شش ماهه توانسته است نسبت به دوره مشابه سال گذشته 14هزار میلیارد تومان زیان انباشته سال های گذشته خود را کم نماید. در فروردین ماه 99 نیز نماد  وپارس افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به میزان 558 درصد داشته که این موضوع نیز باعث تمایل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری بر اساس تحلیل بنیادی وپارس بوده است. بر اساس گزارش تفسیری مدیریتی اعلام شده دو ریسک نقدینگی و ریسک عملیاتی از مهمترین ریسک های شناسایی شده نماد وپارس بوده که سرمایه گذاران می بایست در تصمیم گیری های خود به این دو ریسک توجه داشته باشند

نظر تحلیلگران بازار سرمایه درخصوص نماد وپارس

بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه مقایسه و ارزیابی تحلیلگران بازار سرمایه نماد وپارس 23 بار توسط تحلیلگران معرفی شده که طی سال گذشته به طور میانگین 347 درصد سود برای سرمایه گذاران به همراه داشته است. در طی ماههای گذشته 18 سیگنال سرمایه گذاری توسط برترین تحلیلگران بازار سرمایه برای نماد وپارس ارائه شده که میانگین پیش بینی سود آوری وپارس 66درصد می باشد. بر اساس مقایسه و ارزیابی تحلیلگران بازارسرمایه یکی از تحلیلگران با رتبه بالا که در صنعت خودرو و بانکداری بالاترین امتیاز تحلیل را دارد پیش بینی بیش از 100 درصد سود برای نماد وپارس داشته است که میتوانید تحلیل‌های ارائه شده وپارس را با تحلیل‌های مشابه در سامانه مقایسه و ارزیابی تحلیلگران بازار سرمایه مشاهده نمایید.
 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها