آشنایی با نرم افزارهای تحلیل تکنیکال در بورس
برای فردا

آشنایی با نرم افزارهای تحلیل تکنیکال در بورس

| 12:00 | 5

معامله گری هنر است و برای آنکه معامله‌گر حرفه‌ای شویم نیازمند تمرین و ممارست بسیار هستیم. این تمرین و ممارست اگر در بستری مناسب نباشد، سبب خطا شده و تحلیل گر نمی‌تواند تحلیل درستی داشته باشد و این مهم منجر به زیان در معامله می‌گردد. به دلیل اهمیت نرم افزارهای تحلیل تکنیکال، قصد داریم به صورت خلاصه این نرم افزارها را معرفی کرده تا معامله گران بتوانند برحسب نیاز خود از آن بهره گیرند.

آمی بروکر
این نرم افزار یک ابزار قدرتمند برای معامله گری حرفه ای می باشد. امکاناتی که در این نرم افزار به معامله گر ارائه می شود، دقت تحلیل را بالا برده و همین امر سبب می گردد خطا کاهش یابد. استفاده از انواع اندیکاتورها، به روز رسانی داده ها، دید جامع بر روی سهم شرکت ها و ... از ویژگی های آمی بروکر است. با استفاده از امکان خصوصی سازی، معامله گر می تواند با محیطی که با آن عادت کرده و احساس راحتی میکند معامله کند، watch list بسازد و سهم های مورد نظر خود را زیر نظر گیرد، هم در محیط حسابی و هم لگاریتمی (یکی از ویژگی های منحصر به فرد آمی بروکر) سهم را بررسی و تصمیم نهایی جهت معامله گری اتخاذ کند،  داده های نمودارها را باهم تلفیق و به صورت یک نمودار مشاهده کند. بر حسب نیاز دیتا بیس های جدید بسازد و آن را به کار گیرد و ...  شکل زیر محیط این نرم افزار را نشان می‌دهد.


 

بیشتر بدانیم: انواع تحلیل‌های بازار سرمایه

متاتریدر 5
این ابزار معاملاتی نیز مانند نرم افزار قبل، یک ابزار قدرتمند است که با آن می‌توان بازار را تحلیل کرد. کارگزاری مفید این نرم افزار را بومی سازی کرده و در اختیار همگان قرار داده است. امکاناتی نظیر استفاده از ابزارهای تحلیل و خصوصی سازی (همانند آمی بروکر) در آن وجود دارد. در این نرم افزار می‌توان سفارش‌های شرطی قرار داد و همین طور حساب‌های مجازی باز کرد. حساب‌های مجازی به معامله گران تازه کار کمک می‌کند، تا در محیطی واقعی توانایی خود را سنجیده و پس از کسب مهارت وارد بازار بورس شوند. سایت ره آورد 365 و پلتفرم برخی کارگزاری‌ها، این امکان را به کاربر می‌دهند تا در محیط متاتریدر 5 داده های به روز شده را مشاهده و تحلیل کنند. شکل زیر محیط این نرم افزار را نشان می دهد.


با توجه به توضیحات بالا، یک معامله گر حرفه ای جهت تحلیل تکنیکال از هر دو نرم افزار بسته به شرایط، استفاده می‌کند. ترکیب امکانات هر دو نرم افزار به معامله گر کمک می کند تا تصمیم جامعی اتخاذ نماید.

دانلود: نرم افزار مفید تریدر

 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها