<span class='far fa-dollar-sign color-default'></span> Kraken و Coinbase در لیست شفاف ترین صرافی های رمز ارز
درآمد دلاری

Kraken و Coinbase در لیست شفاف ترین صرافی های رمز ارز

| 13:00 | 1

صرافی های Kraken و Coinbase در میان شفاف ترین صرافی های رمزارز قرار دارند

موسسه شفافیت بلاکچین (BTI) آخرین گزارش نظارت بر بازار خود را منتشر کرده‌است که می‌گوید Kraken و Coinbase از جمله شفاف ترین و تمیزترین مبادلات تجاری در این صنعت هستند.

موسسه BTI فعالیت های مرتبط با شستشو را از حجم مبادلات صرافی ها تفکیک می‌کند.
در روز ۱۹ سپتامبر، موسسه شفافیت بلاکچین پنجمین گزارش نظارت بر بازار خود را منتشر کرد که گزارش‌های مربوط به مبادلات صرافی های رمزارز ها را تایید می‌کند. این موسسه از آگوست ۲۰۱۸ این گزارشات را منتشر کرده‌است، و از طریق الگوریتم اختصاصی خود، توانسته همه معاملات شستشو را از حجم مبادلات تمیز کند. این گزارش بیان می‌کند:

" از آغاز سال ۲۰۱۹، مبادلات شستشو بین المللی به میزان ۳۵.۷ درصد در میان ۴۰ بازار اصلی کاهش پیدا کرده‌است. روند به اشتراک گذاری اطلاعات ما با بسیاری از این صرافی ها، منجر به گسترش مکانیزم‌هایی برای ردیابی حساب‌های تجاری شستشو و بسته شدن آن‌ها شده‌است."

مبادلات شستشو یک نوع مبادلات است که با هدف دستکاری بازار انجام می شود و در آن فروش و سفارش‌های خرید به طور همزمان روی همان دارایی قرار داده می‌شوند تا حجم مبادلات را به طور مصنوعی افزایش دهند، در حالی که این تصور را بوجود می‌آورد که دارایی بیشتر از آن چیزی است که در واقع است. این کار در پلتفرم های قانونمند غیر مجاز است.

این گزارش نشان می‌دهد که تمیز ترین و شفاف ترین صرافی از زمان آخرین گزارش صرافی های Kraken، Coinbase، Poloniex و Upbit بوده اند. از سوی دیگر، صرافی های OKEx و Bibox با بالاترین نرخ‌ مبادلات پولشویی در طبقهبندی 40 صرافی برتر رمزارز ها جای دارند. 

همچنین BTI در ادامه گزارش کرده است که ژاپن و ایالات‌متحده، جهان را در صرافی ها به سمت ارائه گزارش های دقیق تر هدایت می‌کنند. این گزارش‌ می‌افزاید:

" این می‌تواند ناشی از چندین عامل باشد که اصلی‌ترین آن‌ها استانداردهای قانونی و قانون گذاری های محکم و شفاف در این کشورها است. هرچند هواره چارچوب های محکم باعث ایجاد صرافی های تمیز تر و شفاف تر نمی شوند."

حدود ۹۵ درصد از حجم مبادلات BTC ها جعلی است؟
Cointelegraph گزارش داد که آنچنان که شرکت مدیریت دارایی Bitwise در اواسط ماه مارس گزارشی در مورد ارقام داد و ستد بیت کوین (BTC) منتشر کرده، عرضه‌کننده صندوق شاخص سن فرانسیسکو اعلام کرد که تا ۹۵ درصد از حجم تجارت Bitcoin که در CoinMarketCap یا (CMC) مشاهده می‌شود، ناشی از شستشو است.

 

برچسب‌ها: رمزارز صرافی

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها