<span class='far fa-dollar-sign color-default'></span> همبستگی ارزها در فارکس: مفهومی ثابت یا متغیر؟!
درآمد دلاری

همبستگی ارزها در فارکس: مفهومی ثابت یا متغیر؟!

| 18:00 | 3

    استفاده از مفهوم همبستگی برای یافتن روند و جهت حرکت یک بازار و یا بازارهای دیگر موضوع جدیدی نیست و می توان تعداد زیادی مقالات، کتاب ها و فرمول های ریاضی درباره آن یافت. اساس این فکر برپایه مفاهیم علم آمار و قسمتی نیز مربوط به علم اقتصاد است (تاکید ما در اینجا همبستگی بازارهای مالی hست). ضریب همبستگی از 1+ تا 1- تغییر می کند . عدد 1+ به معنای همبستگی قوی هم جهت و 1- به معنای همبستگی قوی خلاف جهت است. عدد 0 در این بازه عدم وجود همبستگی را بیان می کند. بقیه اعداد در این طیف بسته به آن که به کدام یک از دو سر طیف نزدیک باشند قابل تحلیل هستند (به این نکته توجه شود که مفهوم همبستگی یک مفهوم آماری است و  ممکن است بین دو موضوع همبسته رابطه علت و معلول وجود نداشته باشد).
    بسیاری از معامله گران از همبستگی ، زمانی استفاده می کنند که نتوانند روند را بیابند لذا با توجه به این مفهوم، جفت ارزی که همبستگی قوی با جفت ارز مد نظر خود را داشته باشد را انتخاب کرده و با استفاده از آن، روند را در جفت ارز مورد نظر تحلیل می کنند. برای تحلیل جفت ارزها این روش می تواند با ریسک همراه باشد زیرا میزان همبستگی در جفت ارزها در زمان های مختلف متغیر است و می تواند تحلیل یک معامله گر را برای یک معامله موفق به خطر اندازد. به عنوان یک معامله گر شما می توانید همبستگی را در معاملات خود در جفت ارزها لحاظ کنید اما این نکته را به خاطر داشته باشید که میزان همبستگی در زمان های مختلف متغیر است و این عمل ممکن می تواند سبب خطا در معامله شود. 
    در پایان می توان به این نکته اشاره کرد اگر چه تحلیل روند بلند مدت شاخص دلار می تواند روند آتی بازار ارز و کالا را شفاف کند (شاخص دلار آمریکا)، اما در نظر گرفتن همبستگی جفت ارزها با یکدیگر با توجه به متغیر بودن همبستگی آن ها، می تواند ریسک معامله را افزایش دهد.  


منبع عکس : سایت OANDA

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها