<span class='far fa-dollar-sign color-default'></span> رمزارز  خود را در کجا نگهداری کنیم؟
درآمد دلاری

رمزارز خود را در کجا نگهداری کنیم؟

| 13:00 | 3

همانطور که برای نگهداری اسکناس ها از کیف پول استفاده می کنیم، برای نگهداری رمز ارزهایی مانند بیتکوین، اتریوم و....  نیز بایستی از کیف پول استفاده  نماییم. کیف پول به جای اینکه بیت کوین یا سایر رمز ارز شما را نگه دارد، کلید خصوصی را نگه می دارد که به شما امکان می دهد به آدرس بیت کوین یا رمز ارز خود دسترسی پیدا کنید (که این نیز کلید عمومی شماست). اگر نرم افزار کیف پول به خوبی طراحی شده باشد ، به نظر می رسد که رمز ارزهای شما واقعاً در آنجا هستند و این باعث می شود استفاده از رمزارزها راحت تر و شهودی تر شود.
در واقع ، یک کیف پول معمولاً دارای چندین کلید خصوصی است و بسیاری از سرمایه گذاران رمزارزها چندین کیف پول دارند.
کیف پول ها می‌توانند روی رایانه و / یا دستگاه همراه شما، روی یک ابزار ذخیره سازی فیزیکی یا حتی بر روی یک تکه کاغذ زندگی کنند. در اینجا به طور مختصر انواع مختلفی را بررسی خواهیم کرد. با بورس با ما همراه باشید.

بیشتر بدانیم: تنوع ارزهای دیجیتال

کیف پول الکترونیکی

کیف پول‌های الکترونیکی را می‌توان به صورت نرم افزار دانلود و یا در ابر میزبانی کرد. اولی فقط یک فایل فرمت شده است که بر روی رایانه یا دستگاه شخصی شما قرار می‌گیرد، که معاملات را تسهیل می‌کند. کیف پول‌های میزبان (مبتنی بر ابر) از رابط کاربری بیشتری  دار هستند، اما توجه داشته باشید که برای کلید‌های خصوصی خود  باید به شخص ثالث اعتماد نمایید.

کیف پول نرم افزار

نصب یک کیف پول به طور مستقیم بر روی رایانه به شما امنیت لازم جهت کنترل  کلید ها می‌دهد. بیشتر تنظیمات نسبتاً آسان دارند و رایگان هستند. معایب این نوع کیف پول‌ها این است که آنها به شکل فایل های پشتیبان  گیری به نگهداری بیشتری نیاز دارند. اگر کامپیوتر شما به سرقت رفته یا خراب شود و کلیدهای خصوصی شما نیز در جای دیگری ذخیره نشوند ، رمزارزهای خود را گم خواهید کرد. آن‌ها همچنین نیاز به اقدامات امنیتی بیشتری دارند. اگر رایانه شما هک شده است و دزد کیف پول یا کلیدهای خصوصی شما را در اختیار داشته باشد ، وی نیز از پول های شما را تصاحب خواهد کرد.
کیف پول نرم افزار اصلی برای ارز بیتکوین پروتکل هسته بیتکوین است، برنامه ای که شبکه بیت کوین را اجرا می کند. شما می توانید این را در اینجا دانلود نمایید . این اطلاعات شامل تمامی معاملات صورت گرفته از سال 2009 تا کنون است. از این رو  نیاز به حافظه ذخیره سازی 145 گیگ دارید. از مهمترین کیف پولهای نرم افزار می توان Electrum،  Exodus و Jaxx اشاره نمود.

کیف پول آنلاین

کیف پول های آنلاین (یا مبتنی بر ابر) راحتی بیشتری را ارائه می دهند - اگر رمزهای صحیحی داشته باشید ، می توانید به طور کلی از هر دستگاهی به پول خود دسترسی پیدا کنید.  به راحتی قابل تنظیم بوده و  با برنامه های رایانه های رومیزی و موبایل همراه هستند که و بیشتر آنها رایگان است.
پایین بودن امنیت  مهمترین عیب این دسته از کیف پول ها است . با کلیدهای خصوصی خود که در ابر ذخیره شده اند ، باید به اقدامات امنیتی میزبان اعتماد کنید. برخی از کیف پول های آنلاین پیشرو به صرافی ها متصل هستند (مانند Coinbase و Blockchain). برخی از ویژگی های امنیتی اضافی مانند ذخیره آفلاین (Coinbase و Xapo) را ارائه می دهند.

کیف پول موبایل

کیف پولهای تلفن همراه به عنوان برنامه هایی برای تلفن هوشمند شما در دسترس هستند ، به ویژه  اگر بخواهید در یک فروشگاه خرید کنید و یا در حال حرکت خرید و فروش انجام دهید. کلیه کیف پول های آنلاین و بیشتر دسک تاپ های ذکر شده در بالا دارای نسخه های موبایل هستند ، و برخی دیگر - مانند Abra ، Airbitz و Bread - با ذهنیت موبایل ایجاد شده اند.

کیف پول های سخت افزاری

کیف پول‌های سخت افزاری دستگاه های کوچکی هستند که گه‌گاه برای فعال کردن معاملات به وب متصل می شوند. آنها بسیار ایمن هستند ، زیرا عموماً آفلاین هستند و بنابراین قابل هک نیستند. آنها می توانند به سرقت بروند یا از بین بروند ، به همراه ارزرمزهایی که به کلیدهای خصوصی ذخیره شده تعلق دارند. برخی از سرمایه گذاران بزرگ ، کیف پولهای سخت افزاری خود را در مکانهای امن مانند اتاقهای بانکی نگه می دارند. نمونه های قابل توجه Trezor ، Keepkey و Ledger و Case هستند.

بیشتر بدانیم: Bakkt چیست؟

کیف پول کاغذی

شاید ساده ترین نوع کیف پول ها، این تکه های کاغذ باشند که روی آن‌ها کلیدهای خصوصی و عمومی یک آدرس بیت کوین چاپ می شود. ایده آل برای ذخیره طولانی  (به دور از آتش و آب ) یا برای دادن هدیه می‌باشد. این کیف پول ها با توجه به اینکه به یک شبکه وصل نشده اند ایمن تر هستند. با این حال، از دست دادن آن‌ها آسانتر است.
با سرویس هایی مانند WalletGenerator می توانید به راحتی آدرس جدیدی ایجاد کرده و کیف پول را بر روی چاپگر خود چاپ کنید. پوشه ، مهر و موم شده و تنظیم شده است. مقداری بیت کوین را به آن آدرس ارسال کنید و سپس با خیال راحت آن را ذخیره کنید یا آن را کنار بگذارید.

آیا کیف پول‌ها ایمن هستند؟

این بستگی به نسخه و قالب مورد نظر شما و نحوه استفاده از آنها بستگی دارد.
امن ترین گزینه کیف پول سخت افزاری است که شما آن را بصورت آفلاین در یک مکان امن نگه دارید. به این ترتیب خطری برای هک شدن حساب شما،  سرقت رفتن کلیدهای و از بین رفتن پول شما  وجود ندارد. اما اگر کیف پول را گم کنید ، پول شما از بین می رود ، مگر اینکه شما یک کلون ایجاد کرده اید و یا از پشتیبان های قابل اعتماد استفاده کنید.
کمترین گزینه کیف پول آنلاین است، زیرا کلیدها توسط شخص ثالث نگهداری می شوند. همچنین به نظر می رسد ساده ترین گزینه برای تنظیم و اانتخابی کاملاً آشنا را برای شما ارائه می دهد: راحتی در مقابل ایمنی.
بسیاری از سرمایه گذاران از رویکرد ترکیبی استفاده می‌کنند: آن‌ها  مقدار اصلی رمزارز را به صورت آفلاین به مدت طولانی نگه می دارند، در حالی که دارای یک "تتمه حساب" برای نقدینگی جهت انجام  امور در یک حساب موبایل هستند.  هر گزینه ای که می خواهید، لطفاً مراقب باشید. از همه موارد پشتیبان تهیه کنید و فقط به نزدیکترین و عزیزترین کس خود در جایی که نسخه پشتیبان تهیه شده است بگویید
 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها