<span class='far fa-dollar-sign color-default'></span> بخش اول: فناوری بلاک چین چیست؟
درآمد دلاری

بخش اول: فناوری بلاک چین چیست؟

| 17:00 | 1

آیا فناوری بلاکچین اینترنت جدید است؟

بلاکچین یک اختراع غیرقابل انکار است - مغز متفکر شخص یا گروهی از افراد که با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته می شوند. اما از آن زمان به بعد، به چیزی بزرگتر تبدیل شده است، و سوال اصلی که هر شخص می پرسد این است: بلاکچین چیست؟

در این راهنما قصد داریم به طور کامل فناوری بلاک‌چین و تاثیر آن بر دنیای امروز را توضیح دهیم. با بورس با ما همراه باشید.


با اجازه توزیع اطلاعات دیجیتال نه کپی شده، فناوری بلاکچین ستون فقرات نوع جدیدی از اینترنت را ایجاد می کند. در ابتدا برای واحد پول دیجیتالی، بیت کوین، (خرید بیت کوین) ابداع شده است، اکنون جامعه فناوری کاربردهای بالقوه دیگری برای این فناوری پیدا کره اند. 

بلاک چین  یک رهبر دیجیتال فاسد نشده از معاملات اقتصادی است که می تواند برای ثبت نه تنها معاملات مالی بلکه تقریباً همه چیز با ارزش برنامه ریزی شود."  کتاب انقلاب بلاکچین

یک بلاکچین، به ساده ترین بیان، یک سری زمان بریده شده از سوابق تغییرناپذیر داده ها است که توسط یک خوشه رایانه ها که متعلق به هیچ یک از واحدها نیست اداره می شود. هر یک از این بلوک از داده ها با استفاده از اصول رمزنگاری (یعنی زنجیره) به یکدیگر ایمن شده و به یکدیگر متصل می شوند.


بنابراین، چه چیزی در مورد آن بسیار ویژه است و چرا میگوییم که قابلیت های مختل کردن صنعت را دارد؟

شبکه بلاکچین هیچ مرجع اصلی ندارد. این همان تعریف یک سیستم دموکراتیک شده است. از آنجا که این یک دفتر کل مشترک و تغییر ناپذیر است، اطلاعات موجود در آن برای همه و همه قابل دیدن است. از این رو، هر چیزی که روی بلاک چین ساخته شده است، از نظر ماهیت خود شفاف است و همه افراد درگیر پاسخگو برای اعمال خود هستند.

بلاک چین

یک بلاک چین بدون هزینه تراکنش است (هزینه زیرساخت دارد ولی هیچ هزینه معاملهای ندارد.) این بلاکچین روشی ساده اما مبتکرانه برای انتقال اطلاعات از A به B به روشی کاملاً خودکار و ایمن است. یک طرف معامله با ایجاد یک بلوک روند را آغاز میکند. این بلوک توسط هزاران، شاید میلیونها رایانه توزیع شده در سراسر شبکه تأیید شده است. بلوک تأیید شده به زنجیره ای اضافه می‌شود که در سراسر شبکه ذخیره میشود و نه تنها یک رکورد بی نظیر بلکه یک رکورد بی نظیر با یک تاریخ منحصر به فرد ایجاد میکند. جعل یک رکورد واحد به معنای جعل کل زنجیره در میلیونها نمونه است. این تقریباً غیرممکن است بیت کوین از این مدل برای معاملات پولی استفاده میکند، اما میتواند از بسیاری جهات دیگر مستقر شود.
یک شرکت راه آهن را درنظر بگیرید. ما بلیط آن را ازطریق یک برنامه یا وب خریداری میکنیم. کارت اعتباری برای پردازش معامله کاهش می‌یابد. با وجود بلاکچین، اپراتور راه آهن نه تنها میتواند در هزینه پردازش کارت اعتباری صرفه جویی کند، بلکه می‌تواند کل مراحل فروش بلیط را به بلاکچین منتقل کند. دو طرف معامله شرکت راه آهن و مسافر هستند. بلیط یک بلوک است که به یک بلیت فروشی بلیط اضافه میشود. همانطور که یک معامله پولی در بلاکچین یک سابقه منحصر به فرد، به طور مستقل قابل تأیید و غیرقابل ارزیابی است (مانند بیت کوین)، همینطور بلیط شما نیز می‌تواند باشد. اتفاقاً، بلیط نهایی بلاکچین نیز رکوردی برای کلیه معاملات برای مسیرخاص قطار یا حتی کل شبکه قطار است که شامل همه بلیطهای فروخته شده و هر سفری است که تاکنون انجام شده است.

اما نکته اصلی اینجاست: این برنامه رایگان است. نه تنها بلاک چین می‌تواند پول را ذخیره و انتقال دهد، بلکه می‌تواند تمام فرآیندها و مدل‌های تجاری را که متکی به کارمزد کمی برای یک معامله هستند نیز جایگزین کند. یا هر معامله دیگری بین دو طرف.

 

 

 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها