<span class='far fa-dollar-sign color-default'></span> یک بلاکچین چه کارهایی می تواند انجام دهد
درآمد دلاری

یک بلاکچین چه کارهایی می تواند انجام دهد

| 22:00 | 1

 در بخش های قبل متوجه شده ایم که فناوری بلاک چیست و به چه صورتی کار میکند. همچنین با بحث دفتر توزیع شده که ماهیت بلاکچین ها رو تشکیل می دهد آشنا شده ایم. اما با یک بلاجین چه کارهایی می توان انحام داد با بورس با ما همراه باشید.

موسسات مالی در 30 سال گذشته  به تعداد بی شماری از صنایع  ورشکسته شده   کمک  مالی کرده اند. آنها تصور می کنند که یک فناوری انقلابی چه کاری می تواند برای انجام امور ثابت انجام دهد. بنابراین، برای پیش نماندن از تغییر، بانک ها در راه اندازی آزمایشگاه های تحقیق و توسعه ، ایجاد مراکز تست و ایجاد مشارکت با توسعه دهندگان بلاک چین به منظور درک کامل از پتانسیل های انقلابی این فناوری تلاش کرده‌اند.

مؤسسات مالی اولین کسانی بودند که قدم نهاده اند، اما دانشگاه ها، دولت ها و شرکت های مشاوره ای نیز این فناوری را مطالعه کرده اند.

البته همه این کارها علاوه بر کاری است که کارآفرینان و توسعه دهندگان نیز در حال انجام هستند، یا با پیدا کردن روش های جدید استفاده از بلاکچین های بیت کوین یا اتریوم ، و یا  خلق بلاکچین های کاملاً جدید.
 

برقراری هویت دیجیتالی
همانطور که در بخش  دوم " چگونه یک بلاک چین کار می‌کند؟" مورد بحث قرار گرفت ، مؤلفه هویت فناوری بلاک چین با استفاده از کلیدهای رمزنگاری تحقق می یابد. ترکیب یک کلید عمومی و خصوصی یک مرجع هویت دیجیتالی قوی را بر اساس تملک ایجاد می کند.

یک کلید عمومی نحوه شناسایی شما در جمع (مانند آدرس ایمیل) است ، یک کلید خصوصی نحوه بیان رضایت شما از تعامل های دیجیتال است. رمزنگاری نیرو مهمی در پس انقلاب بلاک چین است.

 خدمت کردن به عنوان یک سیستم سوابق 

بلاک چین یک  نوآوری در ثبت و توزیع اطلاعات است. آنها برای ثبت داده های استاتیک (رجیستری) یا داده های پویا (معاملات) مناسب هستند ، و این یک تحول در سیستم های ثبت است.

در مورد رجیستری ، داده ها می توانند به هر ترکیبی از سه روش در زنجیره ها ذخیره شوند:
داده های رمزگذاری نشده - توسط هر یک از شرکت کنندگان بلاک چین در بلاک چین قابل خواندن است و کاملاً شفاف است.
داده های رمزگذاری شده - توسط شرکت کنندگان با کلید رمزگشایی قابل خواندن است. کلید دسترسی به داده های موجود در بلاک چین را فراهم می کند و می تواند ثابت کند چه کسی داده ها را اضافه کرده است و چه زمانی اضافه شده است.
داده های هش شده - می تواند در کنار عملکردی که ایجاد کرده است برای نشان دادن داده های دستکاری نشده ارائه شود.
هش بلاکچین به طور کلی در ترکیب با داده های اصلی ذخیره شده خارج از زنجیره انجام می شود. به عنوان مثال ، "اثر انگشت" دیجیتال ، اغلب به داخل زنجیره بسته می شوند ، در حالی که می توانید اطلاعات اصلی به صورت آفلاین ذخیره شود. بنابراین یک سیستم مشترک ثبت می تواند شیوه همکاری سازمان های مختلف را تغییر دهد.

در حال حاضر ، با خاموش کردن داده ها در سرورهای خصوصی ، هزینه های هنگفتی برای معاملات بین شرکت وجود دارد که شامل رویه ، فرایند  و بررسی متقابل سوابق است.

تغییر ناپذیری

یکی از ویژگی های پایگاه داده بلاک چین این است که سابقه ای از خود دارد. به همین دلیل ، آنها اغلب تغییر ناپذیر خوانده می شوند. به عبارت دیگر ، تغییر بزرگی برای ورود به پایگاه داده بسیار دشوار خواهد بود ، زیرا نیاز به تغییر همه داده های بعد از آن در هر گره واحد است. به این ترتیب ، این یک سیستم ثبت بیشتر از یک پایگاه داده است.

یک پلتفرم

رمززارز ها  اولین پلتفرمی بود که با استفاده از فناوری بلاک چین ساخته شد. اکنون مردم از ایده بستر مبادله ارزهای رمزپایه به   پلتفرم قراردادهای هوشمند حرکت کرده اند.

اصطلاح "قراردادهای هوشمند" به نوعی عبارتی جالب توجه است ، اما این ایده را می توان به چند دسته تقسیم کرد:

قراردادهای هوشمند "ماشین فروش" که در دهه 1990 توسط نیک زابو ابداع شده است وجود دارد. این جایی است که ماشین ها پس از دریافت ورودی خارجی (یک رمزنگاری) درگیر می شوند ، یا در غیر این صورت سیگنال می فرستند که باعث ایجاد فعالیت بلاک چین می شود.

همچنین قراردادهای حقوقی هوشمندانه یا قراردادهای ریکاردی وجود دارد. بخش اعظم این برنامه مبتنی بر این عقیده است که یک قرارداد ، ملاقات ذهن است و نتیجه هر کاری است که طرفین رضایت بخش با آن توافق کنند. بنابراین ، یک قرارداد می تواند ترکیبی از یک توافق کلامی ، یک توافق کتبی باشد ، و اکنون نیز برخی از جنبه های مفید بلاک چینها مانند جدول های زمانی،  توکن ها ، ممیزی ، استاد همکاری یا منطق کسب و کار است.

سرانجام ، قراردادهای هوشمند  اتریوم وجود دارد. اینها بر‌نامه هایی هستند که دارایی های بلاک چین را کنترل می کنند که بر اثر تعامل در بلاک چین اتریوم اجرا می شوند. خود اتریوم بستری برای کد قرارداد هوشمند است.
 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها