<span class='far fa-dollar-sign color-default'></span> بزرگترین عرضه اولیه سهام محقق شد!
درآمد دلاری

بزرگترین عرضه اولیه سهام محقق شد!

| 19:45 | 2

بزرگترین عرضه اولیه سهام محقق شد!
سهام بزرگترین شرکت دنیا برای خرید عموم وارد بازار سرمایه شد. صبح امروز امین ناصر مدیر عامل شرکت نفت عربستان ، آرامکو مراسم ورود سهام این شرکت به بورس را برگزار کرد و از این پس سرمایه گذارن در بازارهای جهانی میتوانند سهام این قول بزرگ نفتی را خریداری نمایند. طی این عرضه اولیه 10 درصد سهام این شرکت مبلغ نزدیک به 2 تریلیون دلار ارزش گذاری گردید. 
این بزرگترین عرضه اولیه سهام شرکت ها در جهان است طبق گزارش ها بلومبرگ از 10 شرکت بزرگ جهانی ارزش سهام شرکت نفت آرامکو 57 درصد بالاتر از ارزش سهام شرکت اپل تعیین شده است . طبق گزارش ها ورود این شرکت به بورس های بین المللی می بایست 5 ماه پیش انجام میشد که به دلیل عدم اتفاق نظر در خصوص ارزش گذاری سهام این شرکت ، توافقات با تاخیر صورت گرفت
طی ماه های گذشته خبرهای ضد و نقیض از این شرکت شنیده شد که سبب شد فعالان بازار سرمایه و بانک های بین المللی نگرانی زیادی از ورود به سهام این شرکت داشته باشند. از حمله موشکی به تاسیسات و کاهش قیمت نفت در عرصه های جهانی تا خروج بانک های سنگاپور از اوراق قرضه این شرکت .
حال باید دید آیا این عرضه اولیه سرنوشتی همچون عرضه اولیه شرکت UBER خواهد داشت و یا مدیران این شرکت میتوانند اعتماد سرمایه گذاران را به خود جلب نمایند.
 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها