<span class='far fa-dollar-sign color-default'></span> قرار داد هوشمند به چه صورتی کار می کند؟(بخش دوم)
درآمد دلاری

قرار داد هوشمند به چه صورتی کار می کند؟(بخش دوم)

| 15:00 | 3

در بخش قبلی توضیح دادیم که قرارداد هوشمند مجموعه ای از کد رایانه‌ای بین دو یا چند طرف است که در بالای یک بلاک چین اجرا  شده و مجموعه ای از قوانین می باشد که توسط طرفین درگیر توافق شده  است. اما یک قرارداد هوشمند به چه صورتی کار می کند؟ در این نگاشته قصد داریم به این موضوع بپردازیم، با بورس با ما همراه باشید.

بخش دوم: قرار داد هوشمند به چه صورتی کار می کند؟
بخش سوم: چرا به قرارداد هوشمند نیاز داریم؟
بخش پایانی: در  چه زمینه هایی می توان از قرارداد هوشمند استفاده نمود؟

 فرض کنید قصد فروش ملک خود را دارید. روند فروش املاک مستلزم کاغذ و همچنین ارتباط با طرفین متعدد است. به غیر از پیچیدگی ارتباطات، خطر کلاهبرداری را نیز شامل می شود. در زمان فعلی، اکثر افرادی که مایل به معامله در املاک هستند از طریق نمایندگان املاک و مستغلات راه خود را پیش می‌گیرند. این نمایندگان مسئولیت رسیدگی به اسناد و مدارک و بازارها را بر عهده دارند. آن‌ها در کل روند به عنوان واسطه عمل می‌کنند و روی مذاکرات و نظارت بر معاملات کار می کنند.

در چنین مواردی، نمی توانید به شخصی که با آن‌ها سر و کار دارید تکیه کنید، آژانس‌ها خدمات سپرده ارائه می‌دهند که وجوه را از یک طرف به طرف دیگر منتقل می‌کنند. پس از نهایی شدن معامله، شما مجبور خواهید بود هر کدام را به نماینده و خدمات سپرده پرداخت کنید تا کمیسیون آنها را بر حسب درصد تصمیم گیری شده انجام دهید. این منجر به از دست رفتن بیشتر پول و ریسک بیشتر برای پایان فروشنده خواهد شد.

قراردادهای هوشمند را وارد کنید. استفاده از قراردادهای هوشمند در چنین شرایطی می‌تواند با کاهش بار، کارآیی بیشتری داشته باشد. قراردادهای هوشمند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بر اساس اصل شرط کار کنند (اگر این مورد در این صورت باشد) که با انتقال آن به خریدار فقط در صورت توافق پولی و همچنین سایر شرایط، مسئله مالکیت حل می‌شود. علاوه بر این، وقتی صحبت از خدمات سپرده گذاری می شود‌، قراردادهای هوشمند می توانند جایگزین آن شوند.
هم پول و هم حق تملک دارایی در یک سیستم توزیع شده ذخیره می شوند که توسط افراد درگیر در زمان واقعی قابل مشاهده است. از آنجا که شاهد انتقال پول توسط همه شرکت کنندگان در شبکه خواهیم بود، احتمال کلاهبرداری از بین می رود. علاوه بر این، هیچ فرصتی برای دخالت واسطه وجود ندارد زیرا اعتماد بین طرفین مسئله دیگری نیست. کلیه کارکردهای انجام شده توسط نماینده املاک را میتوان در قرارداد هوشمند کدگذاری کرد، بنابراین مبلغ قابل توجهی را هم در خریدار و هم در پایان فروش صرفه جویی می‌کنید.

در نگاشته بعدی به این موضوع خواهیم پرداخت که چرا به یک قرارداد هوشمند نیازی داریم.

مقالات مرتبط

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها