<span class='far fa-dollar-sign color-default'></span> چرا به قرارداد هوشمند نیاز داریم؟(بخش سوم)
درآمد دلاری

چرا به قرارداد هوشمند نیاز داریم؟(بخش سوم)

| 12:00 | 2

با اعمال قراردادهای هوشمند در زندگی روزمره، می‌توانیم تغییرات پدیدهای ایجاد کنیم. زیرا آن‌ها مزایای متعددی را نسبت به قراردادهای سنتی ارائه می دهند. قراردادهای هوشمند راحت تر و سریعتر هستند که باعث می شود افراد بتوانند جریان کاری خود را ساده تر کنند. آن‌ها ترکیبی از امنیت و سهولت کاربرد را در اختیار شما قرار می‌دهند، زیرا هر زمان که بخواهید ارزش خود را تغییر دهید، خواه ملک، پول یا اشتراک باشد. 
رفع نیاز واسطه ها باعث می‌شود که قراردادهای هوشمند برای اجرای زندگی ما جذاب تر شوند. استفاده از قراردادهای هوشمند احتمالاً با پیشرفت فناوری روبرو خواهد شد. بگذارید مزایای ارائه شده توسط قراردادهای هوشمند را بررسی کنیم:

بخش دوم: قرار داد هوشمند به چه صورتی کار می کند؟
بخش سوم: چرا به قرارداد هوشمند نیاز داریم؟
بخش پایانی: در  چه زمینه هایی می توان از قرارداد هوشمند استفاده نمود؟

شفافیت  

 یکی از ویژگی های اصلی فن آوری بلاکچین که در قراردادهای هوشمند نیز به اشتراک گذاشته می‌شود، شفافیت است. همانطور که قبلاً گفته شد، قراردادهای هوشمند با جزئیات و شرایط کاملاً کاملی پر شده اند که توسط طرفین درگیر در این توافقنامه نیز بررسی می‌شوند.
این امر احتمال اختلاف و مشاجرات را در مراحل بعدی از بین می‌برد، زیرا شرایط و شرایط کاملاً بررسی می‌شود و تنها در صورت موافقت همه شرکت کنندگان با آن. این ویژگی قراردادهای هوشمند به طرف‌های درگیر این امکان را می‌دهد تا از شفافیت در طول معاملات اطمینان حاصل کنند.
علاوه بر این، نیاز به دقت در جزئیات قرارداد، کلیه اطلاعات را در اختیار همه قرار می‌دهد که در نهایت هر چیزی که مربوط به مسئله سوء ارتباطات باشد، برطرف می‌شود. بنابراین با کمک قراردادهای هوشمند می‌توان بازده از دست رفته در شکاف‌های ارتباطی را احیا کرد.

کارآمدی

برای پیشبرد هر فرآیند مربوط به مستند سازی ، معمولاً بیشتر از حداقل چند روز طول می کشد. تاخیر در روندها به دلیل واسطه های زیاد و اقدامات غیر ضروری در طول مسیر است. از طرف دیگر، قراردادهای هوشمند با کمک اینترنت اجرا می‌شوند زیرا چیزی جز قطعه کد نرم افزار نیستند.
بنابراین، سرعت انجام معاملات از طریق کدهای هوشمند خیلی سریع است. قراردادهای هوشمند می‌توانند ساعت‌ها یا حتی روزها را در مقایسه با هر روند تجاری سنتی صرفه جویی کنند. علاوه بر این، تاخیر زمانی ناشی از درگیری دستی نیز از بین می رود.

دقت و درستی

یک قرارداد هوشمند به صورت کاملاً مفصل کدگذاری شده است. لازم است قبل از اتمام کار، کلیه شرایط و ضوابط را در آن حفظ کند. هر شرطی که خارج از قرارداد باقی بماند ممکن است هنگام اجرا خطایی ایجاد کن ، بنابراین ضمن ایجاد قراردادهای هوشمند، همه شرایط به شکل تفصیل درج شده است.

به همین دلیل، قرارداد هوشمند به یک توافق جامع تبدیل می‌شود که با اجرای خودکار، تقریباً همه کارها انجام می‌شود. در مورد قراردادهای دستی، احتمال خطا وجود دارد زیرا ممکن است شخصی که مسئولیت انعقاد قرارداد را دارد، یک شرط یا شرایط دیگر را از دست دهد. علاوه بر این، تا زمانی که خطایی ایجاد نشود، امکان پیگیری آن وجود ندارد. بنابراین، قراردادهای هوشمند در هنگام دستیابی به دقت و درستی، جایگزین بهتری هستند.

ایمنی و بهره وری

قراردادهای هوشمند با ویژگی‌های رمزگذاری خودکار، ایمن ترین گزینه‌ها هنگام صحبت از فناوری رمزگذاری داده در زمان‌های فعلی است. از آنجا که با بالاترین استانداردهای ایمنی مطابقت دارند، سطح حفاظت درگیر در آن‌ها امکان استفاده از ایمن را برای فرآیندهای مهم فراهم می‌آورد. علاوه بر این، از آنجا که قراردادهای هوشمند بسیار دقیق و ایمن هستند، سطح کارآیی آن‌ها بسیار زیاد است که ارزش بیشتری در معاملات ایجاد می کند.

ذخیره سازی داده ها

قراردادهای هوشمند دقیق با کمترین سطح توافق هستند. تمام جزئیات مربوط به هر معامله در قرارداد ذخیره می‌شود و هرکسی از طرف های درگیر می تواند در هر زمان معین به آن دسترسی داشته باشد. علاوه بر این ، این معاملات در قالب سوابق آینده در بلاک چین ذخیره می‌شوند. این امر به ویژه از نظر اختلاف نظر در مورد شرایط قرارداد در آینده بسیار مفید است.


پس انداز

استفاده از قراردادهای هوشمند به جای توافق های سنتی می تواند موجب پس انداز زیادی شود. مهمتر از همه، زیرا قراردادهای هوشمند فقط طرف‌هایی را كه بخشی از توافق نامه هستند ، درگیر می كنند. نیاز واسطه ها از بین می رود و پول درگیر در آن نیز پس انداز می شود.
تمام وکلا، شاهدان و واسطه‌ها هیچ نقشی در استفاده از قراردادهای هوشمند ندارند. علاوه بر این، همانطور که قبلاً گفته شد، قراردادهای هوشمند همچنین موجب صرفه جویی در هزینه می شوند زیرا اسناد مبتنی بر کاغذ در هیچ فرآیند درگیر نیستند.


اعتماد

خواص شفافیت و امنیت باعث می‌شود که قرارداد هوشمند در مشاغل قابل اعتماد باشد. آن‌ها هرگونه احتمال دستکاری و همچنین خطاهای دستی را از بین می برند و اطمینان به اجرای آنها می دهند. پس از توافق همه شرایط، قرارداد بطور خودکار خودش را اجرا می کند.
یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد این قراردادها ممکن است توانایی آن‌ها در کاهش چشمگیر الزام دادخواست و دادگاه باشد. خود اجرای قراردادهای هوشمند به طرفین این امکان را می دهد تا طبق شرایط و قوانینی که در داخل نوشته شده اند متعهد و پایبند باشند.
 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها