<span class='far fa-dollar-sign color-default'></span> رمزارز های برتر سال ۲۰۱۹
درآمد دلاری

رمزارز های برتر سال ۲۰۱۹

| 09:00 | 1

    هرسال بازار رمزارز (cryptocurrency) نوسانات شدید و جدیدی را تجربه می کند. حجم این بازار در ابتدای سال ۲۰۱۹ تقریبا ۱۳۰ میلیارد دلار بود اما در ماه جولای و با هجوم گاو ها، حجم این بازار به تقریبا ۳۷۳ میلیارد دلار رسید. از آن زمان به بعد، کم کم با افت مواجه شد و در انتهای سال 2019 حجم این بازار به حدود ۲۰۰ میلیارد دلار رسید. در این نگاشته به بررسی برخی از پر تحرک ترین رمزارز های سال 2019 می پردازیم.

چین لینک (Chainlink)

    چین لینک به عنوان یکی از ارز های دیجیتال برتر سال ۲۰۱۹ ببینیم. این بستر می خواهد که خلا موجود بین قرارداد های هوشمند مبتنی بر بلاک چین (blockchain) و کاربرد های جهان واقع را پر کند. این رمزارز به آرامی سال ۲۰۱۹ را شروع کرد و قیمت آن در مدت پنج ماه از ۳۱ سنت به ۴۵ سنت رسید. در هفته اول جولای، این کوین (coin) به اوج قیمت خود یعنی ۳.۷۴ دلار رسید. این ارز در چند ماه اخیر مقداری افت کرده است اما هنوز هم با قیمت های قابل ملاحظه ای معاملع می شود. در نگاه یک ساله، این رمزارز از ابتدای سال تا به حال نست به دلار ۵ برابر و نسبت به بیت کوین ۳ برابر  رشد داشته است.

بایننس کوین (BNB)

    رمزارز باینانس که متعلق به صرافی باینانس است، در اواسط سال ۲۰۱۷ وارد بازار شد و علاوه بر معاملات، به منظور کاهش کارمزد های پرداختی در داخل صرافی بایننس  کاربرد دارد. علاوه بر اینها، صرافی بایننس در تلاش است که انگیزه های بیشتر و بیشتری را برای نگهداری این کوین فراهم کند.
قیمت بی ان بی در ابتدای سال حدود ۶ دلار بود، اما در هفته آخر می، قیمت آن به حدود ۳۵.۲۰ دلار رسید و این به معنی رشدی بیش از ۴۵۰ درصد بود. این کوین در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ با افت مواجه شد و قیمت آن به ۱۵.۷۹ دلار رسید. از آن به بعد، این کوین رفته رفته ثبات پیدا کرد و با قیمتی در حول و حوش ۱۴ دلار معامله شد. قیمت باینانس کوین از ابتدای سال تا به حال به نسبت دلار، حدود ۱۴۰ درصد افزایش یافته است.

تزوس (Tezos)

    تزوس که با نام اختصاری XTZ شناخته می شود، یک پلتفرم محاسباتی غیر متمرکز است که از یک الگوریتم تایید رسمی استفاده می کند. دارندگان این توکن می توانند با استفاده از منطق استیکینگ، توکن اضافی کسب کنند.
    رمزارز تزوس سال 2019 را با ۴۷ سنت شروع کرد و در انتهای سه ماهه اول به ۱.۰۶ دلار رسید. قیمت این ارز همچنان به رشد خود ادامه داد و در بین آپریل و ژوئن به قله ۱.۸۸ دلاری خود رسید. قیمت این کوین سپس افت کرد و در حول و حوش ۱ دلار تا ۱.۲۰ دلار معامله می شد. اما از از  ابتدای دسامبر قیمت این رمزارز دوباره شروع به رشد کرد. رشد 190 درصدی قیمت این رمزارز در طول سال حذابیت ویژه ای برای آن ایجاد کرد.

اس ان اکس (SNX)

    توکن اس ان اکس یکی از دارایی های مبتنی بر شبکه ERC-20 است و تراکنش های بومی مرتبط با صرافی Synthetix را تسهیل می کند. این توکن ها با استفاده از یک مدل وابسته به قرارداد مبادله می شوند و به عنوان وثیقه برای پشتیبانی از دارایی های ترکیبی اس ان اکس مورد استفاده قرار می گیرند.
    قیمت این رمزارز از ژانویه تا آپریل، به حدود ۷ سنت رسید. از ماه می نیز این رمزارز به افزایش قیمت خود ادامه داد. تنها افت برجسته قیمتی برای این ارز در ۲۶ نوامبر اتفاق افتاد که در آن زمان کل بازار کریپتو با افت مواجه شد. در کل، از شروع سال ۲۰۱۹ تا کنون، قیمت این توکن بیش از ۲۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

بیت کوین کش (Bitcoin Cash)

    هرچند نام بیت کوین کش مدت هاست به گوش می رسد، عملکرد آن در سال 2019 توجه خاصی را به خود جلب کرد. قیمت این رمزارز در هفته دوم ژانویه برابر با ۱۳۵ دلار بود. اما با شروع آپریل، قیمت این رمزارز به بیش از ۳۰۰ دلار رسید. قیمت این ارز در ۲۶ ژوئن به قله سالانه خود یعنی ۴۷۹.۹۶ دلار رسید. در خلال سه ماهه سوم ۲۰۱۹، قیمت بیت کوین کش تقریبا ثبات پیدا کرد و در حول و حوش ۳۰۰ دلار معامله می شد. اما از نوامبر به بعد، قیمت این کوین افت کرد و در حدود ۲۰۶.۲۰ دلار آمریکا قرار گرفت.

کاسموس (Cosmos)

    کاسموس (ATOM) شبکه غیر متمرکزی است که متشکل از بلاک چین های متعددی است که مستقل، مقیاس پذیر و دارای قابلیت همکاری با یکدیگر هستند. این پلتفرم در طول ۲۰۱۹ توجه زیادی را به خود جلب کرد، مخصوصا زمانی که رمزارز همراه با این شبکه یعنی ATOM، در ماه می افزایش قیمت چشمگیری یافت. در اول ماه ژانویه، قیمت این رمزارز یک دهم سنت بود اما در روز های آخر سال 2019 قیمت آن از مرز 4 دلار نیز عبور کرد.

لایت کوین (Litecoin)

    رمزارز لایت کوین توسط چارلی لی (Charlie Lee) و به منظور ایجاد نسخه ای از بیت کوین که بیشتر شبیه پول عادی باشد، ایجاد شد. در هفته اول ژانویه قیمت لایت کوین ۳۲ دلار بود اما در ۲۲ ژوئن، قیمت آن به حدود ۱۴۱ دلار رسید. اما از آن به بعد، قیمت لایت کوین با کاهش مواجه شد و در سراسر ماه دسامبر، این رمزارز با قیمت حدودا ۴۳ دلار معامله می شد. در نگاه یک ساله، قیمت این ارز به نسبت دلار حدودا ۴۰ درصد افزایش یافته است.

بت (BAT)

    بت رمزارزی است که در مرورگر Brave مورد استفاده قرار می گیرد. هدف این مرورگر این است که کاربران به دلخواه خود تبلیغات برای تماشا کردن انتخاب کنند و در قبال این توجه ای که به خرج می دهند، پاداش دریافت کنند. این پاداش ها به صورت توکن بت خواهد بود.
    قیمت بت در ابتدای سال حدودا ۱۳ سنت بود اما در نیمه دوم آپریل به اوج قیمت سالیانه خود یعنی حدودا ۴۴ سنت رسید. بعد از این زمان، قیمت بت نیز مانند ۵۰ ارز برتر بازار با افت مواجه شد و سپس کم کم دوباره این رمزارز رشد کرد و قیمتش بهبود پیدا کرد. با شروع دسامبر، قیمت بت تقریبا در حدود 18 سنت به ثبات رسیده است. قیمت این رمزارز در خلال ۲۰۱۹ حدودا ۳۵ درصد افزایش یافته است.

منبع: بورس باما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها