<span class='far fa-lightbulb color-default'></span> چگونه سرمایه مورد نیاز کسب و کار خود را تامین نماییم؟( بخش اول)
کسب و کار من

چگونه سرمایه مورد نیاز کسب و کار خود را تامین نماییم؟( بخش اول)

| 16:00 | 3

طبق مطالعه اخیر ، بیش از 90٪ مشاغل جدید در سال اول بهره برداری  به علت کمبود بودجه شکست می‌خورند. سفر پر دردسر و در عین حال مهیج از ایده به کسب و کار و تولید درآمد نیاز به سوختی به نام سرمایه دارد. به همین دلیل است که تقریباً در هر مرحله از کار، کارآفرینان  از خود  می پرسند - چگونه می توانم استارتاپ خود را تأمین مالی کنم؟ در این نگاشته قصد داریم  در دو بخش منابع مالی  برای کسب وکارها را معرفی نماییم . با بورس با همراه باشید.


1- خود گردانی یا بوت استرپینگ

خود گردانی یا به اصطلاح بوت استرپینگ نامیده می شود یک روش مؤثر در تأمین بودجه استارت آپ ها است ، به ویژه هنگامی که تازه کار خود را شروع می کنید. بوت استرپینگ به این معنا است که  کارآفرین ابتدا سرمایه مورد نیاز برای شروع  کسب و کار را  از طریق پس انداز یا  دوست و آشنا تامین می‌کند و سپس وقتی به درآمد رسید، با استفاده  از آن  به توسعه کسب و کار خود می پردازد. این روش برای کسب وکارهایی که  برای شروع به پول زیادی نیاز دارند  مناسب نمی باشد.


2- کرواندفاندینگ یا سرمایه گذاری جمعی

یکی از روش‌های جدید برای تأمین بودجه  استارت آپ که اخیراً محبوبیت زیادی کسب کرده است. مانند گرفتن وام، کمک یا سرمایه گذاری از بیش از یک نفر در همان زمان است. به این صورت کار می‌کند که یک کارآفرین توضیحات مفصلی در مورد کسب وکار خود در یک بستر سرمایه گذاری حمعی ارائه می‌دهد. وی اهداف کسب وکار خود، برنامه‌هایی برای سودآوری، میزان بودجه مورد نیاز و غیره اشاره خواهد کرد و سرمایه گذاران باتوجه به این مشخصات درصورت تمایل  در کسب و کار وی سرمایه گذاری می‌کنند.


3- سرمایه گذاران فرشته: 

سرمایه گذاران فرشته اشخاصی هستند که پول نقدی مازاد دارند و علاقه زیادی به سرمایه گذاری در استارتاپ‌های آینده دارند. سرمایه گذاران فرشته به راه اندازی بسیاری از شرکت‌های برجسته از جمله گوگل، یاهو و علی بابا کمک کرده‌اند. این شکل جایگزین برای سرمایه گذاری به طور کلی در مراحل اولیه رشد یک شرکت اتفاق می‌افتد. آن‌ها ترجیح می‌دهند ریسک بیشتری در سرمایه‌گذاری برای بازده بالاتر داشته باشند. سرمایه گذاری فرشته به عنوان یک گزینه تأمین بودجه نیز کاستی‌های خود را دارد. سرمایه گذاران فرشته مبلغ کمتری نسبت به سرمایه داران در زمینه سرمایه گذاری (که در  شماره  بعدی ذکر شده است) سرمایه گذاری می کنند.

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها