سیستم معاملاتی ایچیموکو
برای فردا

سیستم معاملاتی ایچیموکو

| 23:30 | 4

سیستم معاملاتی ایچیموکو یا  Ichimoku Hinko Hyo  یک سیستم معملاتی ژاپنی است که به معامله گران سهام در بورس در پیدا کردن سطوح حمایتی و مقاومتی، شناسایی مسیر روند قیمتی و تشخیص سیگنال‌های خرید کمک می‌کند. ایچموکو به معنی "در یک نگاه"، با یک نگاه می‌توانید از وضعیت سهم خود آگاه شوید.

این سیستم معاملاتی توسط روزنامه نگار ژاپنی به نام گویچی هوسادا( Goichi Hosada)  در اواخر دهه 1960 ابداع و منتشر شده است. ایچیموکو  اطلاعات بیشتری بر روی نمودارهای شمعی (کندل اسیتک‌ها) نشان می‌دهد. در حالی که در نگاه اول به نظر می‌رسد با یک سیستم معاملاتی پیچیده در ارتباط باشیم  اما به راحتی می‌توانید با استفاده از آن سیگنال‌های خرید و فروش را شناسایی نمایید.

بیشتر بخوانید : تحلیل تکنیکال کلاسیک

 

تفسیر سیستم معاملاتی ایچیموکو

سیستم معاملاتی ایچیموکو از پنج عنصر  تشکیل شده است :

تنکان سن(Tenkan Sen): یا خط تبدیل از جمع بالاترین قیمت و پایین ترین قیمت و تقسیم بر دو کردن برای نقطه 9 دورهاخیر حاصل می‌گردد. خط حاصل نشان دهنده سطوح حمایت و مقاومت و همچنین خط سیگنال‌های برگشت خط روند است.

کیجون سن(Kijun Sen): یا خط پایه با محاسبه میانگین بالاترین و پایین‌ترین قیمت برای 26 دوره اخیر بدست می‌آید. این خط بیانگر سطوح مقاومتی و حمایتی و تایید تغییر روند بوده و می‌تواند به عنوان نقطه توقف در نظر گرفت.

سنکوی اسپن A:  از  میانگین تنکان سن و کیجون سن برای 26 دوره اخیر بدست می آید که به 26 دوره جلو منتقل شده است. نتیجه آن، لبه ابر کومو  است که نشان‌دهنده سطوح مقامتی و حمایت برای آینده است.

سنکوی اسپن B:  از  میانگین تنکان سن و کیجون سن برای 52دوره اخیر بدست می‌آید که به 26 دوره جلو منتقل شده است. نتیجه این عملیات، بوجود آمدن لبه دیگر ابر کومو است که بیانگر سطوح مقاومتی و حمایتی برای آینده است.

چیکو اسپن:  نشان دهنده نمودار قیمت های بسته است که به 26 دوره عقب در نمودار قرار گرفته است. این خط بیانگر احتمال سطوح حمایتی و مقاومتی است.

 

 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها