چرا سرمایه گذاری اهمیت دارد؟
برای فردا

چرا سرمایه گذاری اهمیت دارد؟

| 16:30 | 1

در دنیای مدرن از دو طریق می‌توان درآمد بدست آورد: با کار کارکردن- یا برای خودتان یا برای شخص دیگری- و یا بگذارید دارایی‌هایتان برای شما کار کنند. اگر کل زندگیتان پس اندازهای خود را به جای سرمایه‌گذاری در جیب خود و یا در زیر تشک نگه دارید، این پول برای شما کار نمی‌کند و هرگز بیش از چیزی که پس انداز می‌کنید یا از طریق ارث دریافت می‌کنید، نخواهید داشت. برعکس، سرمایه‌گذاران با کسب بهره بر آنچه که آن‌ها کنار گذاشته یا با خرید دارایی‌هایی که ارزششان افزایش می‌یابند، پول ایجاد می‌کنند.
فرقی نمیکند در چه دارایی‌هایی سرمایه گذاری می‌کنید. این که آیا شما در سهام، اوراق قرضه، صندوق‌های مشترک، بازار جهانی، فلزات گرانبها، دلار، رمز ارز‌ها، یک تجارت کوچک و یا ترکیبی از داراییها سرمایه گذاری می‌کنید، هدف همان است: سرمایه گذاری‌هایی انجام دهید که پول نقد اضافی تولید می‌کنند. با بیان قدیمی، "پول پول میاره". 

اهداف سرمایه گذاری

باتوجه به سن، درآمد و چشم انداز اهداف سرمایه‌گذاری متفاوت است. به طور کلی سن را میتوان به سه دسته تقسیم نمود. جوان و مبتدی، میانسال و درحال تشکیل خانواده، کهنسال و خود محور. اغلب این بخشها فرصتهای مناسب را در سن خود ازدست میدهند.
درآمد، به عنوان نقطه شروع طبیعی برای برنامه‌ریزی سرمایه‌گذاری است. زیرا شما نمی‌توانید آنچه را که ندارید، سرمایه‌گذاری نمایید. مهم نیست که درآمدتان در ابتدا چقدر است. باهر میزانی شما می توانید سرمایه گذاری انجام دهید.
چشم انداز، زمین بازی را که در طول زندگی ما فعالیت می‌کنیم و گزینههایی که بر مدیریت ثروت تأثیر می‌گذارد، تعریف می‌کند. برنامه ریزی خانوادگی در صدر این لیست برای بسیاری از افراد قرار دارد که زوج ها م دانند که بچههای چه تعداد بچه می خواهند، در کجا می خواهند زندگی کنند، و برای تحقق آن اهداف چقدر پول لازم است.  انتظارات شغلی، رویاها و آرزوها بر نوع سرمایه گذاری تاثیر خواهد گذاشت.
سرمایه گذار شدن خیلی دیر نیست. زندگی به سرعت پیش می رود، فرقی نمی‌کند، در چه سنی هستید، چه رویایی دارید و درآمدتان چقدر است. با سرمایه گذاری به رویایتان خواهید رسید به یک زندگی با آزادی مالی. به یاد داشته باشید که همه  سرمایه گذاریها با اولین 1000 تومنی، از نظر سن، درآمد یا چشم انداز شروع میشوند. فقط کافیست هدف سرمایه گذاریتان مشخص باشد.
 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها