سه صفتی که نیاز دارید تا یک سرمایه‌گذار خوب باشید
برای فردا

سه صفتی که نیاز دارید تا یک سرمایه‌گذار خوب باشید

| 12:00 | 2

موارد بسیاری وجود دارد که بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ با هم مشترک هستند. این صفات در سه دسته گسترده قرار می‌گیرند:

  • خلق و خوی مناسب
  • توانایی ارزش گذاری دارایی ها
  • درک مناسب از خطر

با توسعه آن‌ها، شما می‌توانید شانس رسیدن به اهداف مالی خود را افزایش دهید، دقیقاً مانند یک ورزشکار با تمرین کردن در یک سالن ورزشی.

مقاله مرتبط: انواع سرمایه گذاری

 

1. برای اینکه یک سرمایه گذار بزرگ باشید، نیاز به خلق و خوی مناسب دارید

اگر می‌خواهید به بازده سرمایه‌گذاری خوبی برسید ، به خلق و خوی مناسب نیاز دارید. مهم است که متوجه باشید که خلق و خوی با دانش، شعور، خرد و آگاهی متفاوت است. سرمایه گذاران نیاز به صبر دارند. به گفته سرمایه گذار مشهور وارن بافت، "بعضی چیزها فقط زمان می برد، شما نمی‌توانید در یک ماه از طریق 9 زن بچه به دنیا بیاورید." در بیانیه او حقیقت زیادی وجود دارد. وقتی هدف مالی را براساس تحلیل خود انتخاب می‌نمایید، بابد بدون در نظر گرفتن سایر افراد  به برنامه مالی خود بچسبید وبرای رسیدن به  آن ثابت قدم و استوار باشید.
سرمایه گذاران همچنین به ظرفیت عاطفی نیاز دارند تا نوسانات عادی بازار را از ارزش واقعی یک دارایی جدا کنند. اگر یک ساختمان آپارتمانی در زادگاه خود خریداری کرده اید که سالانه 60 میلیون درآمد منفعل از اجاره آن ایجاد می‌کند و شخصی به شما مراجعه کرده است، پیشنهاد می‌کند که این مکان را با 2 برابر درآمد 2 بخرید، احتمالاً آن‌ها را نادیده می‌گیرید یا به چهره آن‌ها می‌خندید. اگر همین اتفاق در بورس افتاد ، بسیاری از افراد تمایل به وحشت و پذیرش معامله دارند! ثروتمند شدن با انجام این کار بسیار سخت است.


2. برای اینکه یک سرمایه گذار بزرگ باشید به توانایی ارزش گذاری دارایی ها و کسب و کارها نیاز دارید

اگر اصلاً در مورد سهام تحقیق کرده اید، می دانید داشتن توانایی محاسبه ارزش ذاتی یک دارایی از اهمیت حیاتی برخوردار است. فرقی نمی کند که این دارایی یک ماشین شستشو ، اوراق قرضه دولتی، سهمی از سهام ، یک کسب و کار یا یک هتل بین المللی باشد. اگر نتوانید یک ماشین حساب را بیرون بکشید و فرمول ها را خودتان اجرا کنید، همیشه در معرض ضرر رقابت هستید، بسیار شبیه به یک فرد نابینا است که در تلاش برای برنده شدن در مسابقه تیزهوشان است.
در ابتدا، ریاضیات ممکن است غیرممکن، دلهره آور و گیج کننده به نظر برسد. با این حال، اگر به طور مداوم به خود یادآوری کنید که تنها کاری که می خواهید انجام دهید اینست که به یک سؤال پاسخ دهید: "چقدر باید برای  1000 هزار تومان سود خالص ارزش فعلی پرداخت کنم؟"  تعجب خواهید کرد که چقدر که این مانترا ساده روندهای فکر شما را شفاف خواهد کرد. پاسخ به این سؤال می‌تواند به معنای رد 90 یا 95 از 100 فرصت سرمایه گذاری باشد اما این را بخاطر بسپاریر: فقط تصمیمات خوب و مناسب به ثروتمند شدن یا رسیدن به استقلال مالی منجر می‌شود.


3. برای اینکه یک سرمایه گذار بزرگ باشید به یک درک مناسب از خطرات ضمنی و صریح نیاز دارید

مارک تواین یکبار گفت که تاریخ تکرار نمی‌شود بلکه قافیه می‌کند. شاید، آمادگی بهتری برای مدیریت پول و ایجاد ارزش خالص شما از درک دقیق تاریخ مالی وجود نداشته باشد. با مسلح کردن خود با درک روانشناسی انسانی که می‌تواند در تصمیمات خرید و فروش افراد و مردان منفرد تأثیر بگذارد، می‌توانید شانس خود را برای جلوگیری از اشتباهاتی که می‌تواند به بهزیستی خانواده شما آسیب برساند، بهبود بخشد.
پیشنهاد می‌شود از مدل‌های ذهنی استفاده کنید یک مدل ذهنی یک ایده، یک مفهوم است که به عنوان ابزاری برای کمک به شما در جلوگیری از تصمیم‌گیری‌های ضعیف استفاده میشود. شاید در ابتدا مشخص نباشد که چرا این مفاهیم برای تجارت و سرمایه گذاری مهم هستند اما مطالعه آن‌ها، تعدیل آن‌ها و کار کردن با آن‌ها می‌تواند سال به سال به ترازنامه بانکی شما کمک کند.
 

 

منبع: the balance

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها