آشنایی با نظریه امواج 1
برای فردا

آشنایی با نظریه امواج 1

| 18:00 | 2

 

    "رالف نلسون الیوت" در اواسط دهه 1930 و در حالی که بیمار بود کار خود را بر روی حرکات قیمت سهم در 80 سال گذشته وال استریت شروع کرد. "الیوت" یک شهروند آمریکایی بود ولی مطابق گفته خود تا قبل از زمین گیر شدنش بر اثر بیماری در مکزیک یک اپراتور بی سیم بود. مطابق تجویز پزشک، الیوت مجبور شد به زادگاهش در کالیفرنیا برگردد. او برای آنکه ذهن خود را مشغول نگه دارد، شروع به مطالعه بازار سهام نمود.
     پس از 8 سال یعنی در سال 1938 الیوت ریتم اساسی و قابل تعریف را در حرکات قیمتی کشف و با عنوان اصول موجی آن را منتشر کرد. پس از هفت سال از انتشار رساله اصول موجی، یافته های خود را به روز رسانی و کتابی تحت عنوان "قانون طبیعت" را نوشت.
    "الیوت" در سال 1948 از دنیا رفت و کتاب و دست نوشته های او برای دهه ها چاپ نشدند. شاید دلیل آن را می توان چنین عنوان کرد : اول آنکه نظریه او یه  نظریه ترکیبی ست و دوم آنکه یادگیری این شیوه نیازمند صرف زمان است. "کولینز" یکی از همکاران "الیوت" بود که در سال 1934 با او آشنا شد. بر طبق گفته های "کولینز" در پاییز 1934 "الیوت" ادعا کرده بود که بازار گاوی در وال استریت شروع شده است. در آن زمان "کولینز ویراستار و سردبیر یک بواتن سرمایه گذاری هفتگی در آمریکا بود. روزی که داوجونز به یک کف بسیار مهم رسیده بود "الیوت" این ادعا بازار گاوی را عنوان کرد. "الیوت" دو ساعت قبل از تغییر روند میانگین صنعتی داوجونز، تلگرام را فرستاده بود. "کولینز" آن چنان از دقت پیش بینی "الیوت" تاثیر گرفته بود که وی را به عنوان مهمان به خانه شخصی اش دعوت کرد. " الیوت" دعوت او را پذیرفت و این دو چندین هفته را باهم به بررسی نظریه موج سپری کردند. اگرچه مبانی این نظریه ساده به نظر می رسید، ولی خود نظریه از نظر "کولینز" بسیار خیره کننده بود.
 

برچسب‌ها: نظریه امواج الیوت

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها