چهار کلید موفقیت در معاملات بازار سرمایه
برای فردا

چهار کلید موفقیت در معاملات بازار سرمایه

| 16:15 | 3

    موفقیت در بازار سرمایه تابع هیچ الگوی از پیش تعریف شده ای نیست بلکه رسیدن به نتیجه دلخواه در این بازار به عوامل شخصیتی معامله گر وابسته است. بازار سرمایه بی شک تشابه مثال زدنی به اقیانوس خروشان دارد اگر شما خود را با ابزارهای مناسب  ، بهره مندی از صبر تعادل و ذهن آگاهی و استراتژی مناسب تجهیز نمایید میتوانید در این دریای خروشان به مقصد دلخواه خود برسید حتی اگر در این راه از خطر وجود کوسه ها آگاهی داشته باشید!!!
    اینکه شما از چه روشی برای تحلیل خود استفاده میکنید شاید در اولویت دوم موفقیت شما در بازار سرمایه قرار گیرد بیشتر از هر چیز میزان پایبندی شما به تحلیل ها و داشتن استراتژی مناسب رمز موفقیت معامله گران است اما برای تدوین این استراتژی 4 ابزار زیر میتواند کمک کننده باشد.


 

آماده شدن برای امواج خروشان
    روش های تحلیل گری ، ابزار ها ، اندیکاتور ها ، سیستم های معاملاتی همه و همه ابزارهایی هستند که به شما کمک میکنند بتوانید تصمیم صحیح بگیرید قبل از شروع به معامله گری در بازار سرمایه در مرحله اول می بایست سطح آگاهی خود را نسبت به این ابزار ها افزایش دهید تا با اطمینان بیشتری قدم در راه بگذارید . مهم نیست که چه تعداد از این ابزار ها را مورد استفاده قرار میدهید بلکه میزان تسلط شما بر هر یک از این ابزارهاست که به شما کمک خواهد کرد.

زمان ورود به بازار
    یکی از مشکلاتی که بیشتر معامله گران با آن رو به رو هستند این است که بازه زمانی معاملات با شخصیت آنها همخوانی ندارد. اگر شما فردی هستید که به دلیل مشغله زیاد نمیتوانید به صورت مداوم پشت سیستم باشید پس بهتر است در تایم فریم های کوتاه مدت اقدام به معامله نکنید . یا اگر شما فردی هستید که توان تحمل چند روز حرکت خلاف انتظار خود را دارید بهتر است به سمت تایم فریم های هفتگی و ماهانه بروید . فراموش نکنید که اگر تایم فریم انتخابی شما با شخصیت و شرایط شما همخوان نباشد شما تحت استرس زیادی قرار خواهید گرفت.

مسیر حرکت 
    نکته مهمی که برخی از معامله گران فراموش میکنند این است که روش تحلیل خود را ارزیابی کنند ابزارها و روش های زیادی برای انجام معاملات وجود دارد بهتر است قبل از تعیین استراتژی  این روش ها را چک کنید به طور مثال اگر شما از روش ایچیموکو استفاده میکنید و میزان موفقیت شما کمتر از 50 درصد است و فرد دیگری بیش از 75 درصد است پیشنهاد می شود در خصوص انتخاب روش مناسب خود بازنگری کنید یا مجدد آموزش ببینید.

نگرش معاملاتی شما
    رفتار معامله گر بخش جدایی ناپذیر از روند تجارت است نگرش و طرز فکر شما در معاملات باید دارای چهار ویژگی زیر باشد
1-    صبر : هنگامی که با تحلیل صحیح تارگت یک معامه را بدست آوردید صبر کنید فقط صبر کنید تا قیمت ها به آن نقطه مد نظر شما برسد. اگر نمیتوانید یک نمودار را تحلیل کنید فرصت را از دست ندهید در بازار سرمایه نمودار های بسیار زیادی و جود دارد.
2-    انضباط : نظم و انضباط توانایی حفظ و کنترل احساسات در مقابل رویداد های بازار است اینکه تصمیمات اتخاذ شده فارغ از اینکه در راستای سود یا در راستای ضرر است بر اساس سیستم معاملاتی از قبل تعیین شده باشد.
3-    انتظارات واقع گرایانه: اگر شما نسبت به بازار انتظارات غیر واقع گرایانه داشته باشید این انتظارات سبب می شود شما نتوانید به صورت صحیح تصمیم مطابق با استراتژی خود بگیرید
4-    کنترل ریسک : هیچ گاه بدون در نظر گرفتن میزان ریسک فعالیت های خود اقدام به معامله نکنید . اگر نتوانید ریسک هر خرید و فروش خود را اندازه گیری کنید بهتر است از اقدام به ورود به معامله دست بکشید
 

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها