تحلیل نماد خگستر؛ شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو
برای فردا

تحلیل نماد خگستر؛ شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو

| 18:00 | 2

معرفی شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو ( خگستر )

شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با نماد خگستر به عنوان یک نهاد مالی و یکی از شرکت‌های بزرگ سرمایه گذاری در کشور بوده که اولویت اصلی این شرکت خدمت به زنجیره تامین گروه صنعتی ایران خودرو و صنعت خودرو در کشور می‌باشد ضمن آنکه در صنایع مرتبط همچون بانکداری، بیمه و لیزینگ نیز فعالیت حرفه ای دارد. اصلی ترین حوزه فعالیت خگستر، سرمایه گذاری در شرکت‌های صنعت خودرو بوده تا بتواند نقش موثری در حمایت از نماد خودرو و سایر شرکت‌های خودروسازی داشته باشد. در حال حاضر سهامداران اصلی این شرکت به ترتیب درصد مالکیت، شرکت ایران خودرو ، گروه مالی پارسیان و شرکت سرمایه گذاری سمند هستند.

بیشتر بدانبد: گزارش جامع از تحلیل نماد خساپا، شرکت سایپا

تحلیل تکنیکال نماد خگستر

شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو یکی از شرکت‌های اثر گذار بر شاخص کل بوده و بسیاری از فعالان بازار سرمایه تغییرات قیمت سهام این شرکت را به منزله تغییرات در شاخص کل بورس در نظر گرفته و با استفاده از آن نسبت به تعیین جهت بازار و ورود به سرمایه گذاری اقدام می‌کنند. در حال حاضر بعد از افزایش چشم‌گیر قیمت نماد خگستر، این شرکت افت 76 درصدی ارزش را تجربه نمود و به نظر می‌رسد با توجه به تمایل سرمایه‌گذاران به نماد خگستر، پس از عبور از مقاومت ایچیموکو، شاهد رشد قابل توجه در این نماد باشیم.


نکته قابل توجه در تحلیل تکنیکال نماد خگستر (khgostar) که می بایست سرمایه گذاران به آن توجه نمایند این است که شروع حرکت خگستر ارتباط بسیار تنگاتنگی با نماد خودرو دارد به طوری که طی بررسی سابقه تغییرات قیمت سهام خگستر و تحلیل نماد خودرو می‌توان به وضوح این همبستگی قیمتی را مشاهده نمود. ضمن آنکه هر دو نماد خگستر و نماد خودرو، تاثیرات محسوسی بر شاخص کل بازار داشته و همواره حرکت قیمتی این دو نماد اثرات خود را بر روی شاخص کل می‌گذارد. یکی از نکات مهم در مقایسه نماد خگستر و نماد خودرو این است که سرمایه گذاران تمایل دارند ابتدا تایید حرکت قیمتی را از نماد خودرو دریافت نموده و پس از آن نسبت به سرمایه گذاری بر روی نماد خگستر اقدام نمایند.

 

 

تحلیل بنیادی خگستر

طی بررسی و تحلیل بنیادی خگستر و بر اساس صورت های مالی میان دوره ای شش ماهه سال 99 این شرکت مشخص گردید که نماد خگستر دارای 6300 میلیارد تومان دارائی و 254 میلیارد تومان بدهی بوده و حق صاحبان سهام بیش از 6000 میلیارد تومان می باشد . این شرکت طی شش ماهه ابتدای سال 99 با سرمایه گذاری های خود توانست 1459 میلیارد تومان سود شناسایی نماید که این میزان سود با توجه به عملکرد سال گذشته عدد قابل توجهی بوده و باعث جذب سرمایه گذاران برای خرید نماد خگستر شده است. این شرکت مالک 10 درصد نماد خودرو ، 7درصد نماد وپارس ، 43 درصد نماد خمهر ، 36 درصد نماد خوساز و 28 درصد خعمرا می باشد. در سال 98 این شرکت با افزایش سرمایه 1550 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارائی ها توانست نظر بسیاری از سهامداران و فعالان بازار سرمایه را به خود جلب نموده و جز یکی از پر بازدید ترین شرکت ها بازار سهام باشد.

نظر تحلیلگران بازار سرمایه درخصوص نماد خگستر

بر اساس تحلیل های ثبت شده در اولین سامانه مقایسه و ارزیابی تحلیلگران بازار سرمایه، نماد خگستر همواره یکی از سهم های مورد توجه بین تحلیلگران مختلف بوده به طوری که بر اساس نتایج بدست آمده از ارزیابی و مقایسه تحلیلگران در بورس با ما، یکی از قوی ترین تحلیلگران بازار سرمایه پیش بینی سود آوری 196 درصدی برای نماد خگستر داشته و پیش بینی کرده است که به دلیل بنیاد قابل توجه این سهم، رشد قیمت در نماد خگستر برای سرمایه گذاری جذاب بوده و فعالان بازار سرمایه می توانند این سهم را در لیست بررسیهای خود قراردهند. این موضوع سبب شده است که تحلیل تکنیکال خگستر که توسط تحلیلگر فوق که از تحلیلگران با رتبه در سامانه مقایسه و ارزیابی تحلیلگران می باشد، تا این لحظه بیش از 67 هزار نفر بازدید کننده داشته باشد که این موضوع نشان دهنده تمایل سرمایه گذاران برای بررسی نماد خگستر می‌باشد.

بیشتر بخوانیم:

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها