<span class='far fa-dollar-sign color-default'></span> بنیانگذار بیت کوین شایسته جایزه نوبل صلح
درآمد دلاری

بنیانگذار بیت کوین شایسته جایزه نوبل صلح

| 23:00 | 2

روز ۳ سپتامبر (۱۲ شهریور) کوین‌تلگراف گزارش کرد که، آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano) سرمایه‌گذار آمریکایی و از بنیان‌گذاران شرکت «مورگان کریک» در در حساب توییتر خود نوشته است:
ساتوشی باید برنده جایزه صلح نوبل شود. بالاخره ارزی در اختیار داریم که بدون ایجاد درگیری، این ظرفیت را دارد که به‌ عنوان یک ارز ذخیره‌ای در سطح جهانی استفاده شود.
ناشناس بودن هویت واقعی و رسمی شخصی که با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را پایه گذاری و در سال 2010 ناپدید شد، اصلی‌ترین مانع بر سر راه اعطای این جایزه به او است.
بسیاری از مردم دوست دارند بدانند که مغز متفکر پشت وایت پیپر بیت کوین که در ۳۱ اکتبر ۲۰۰۸ منتشر شد زن است یا مرد؟ شخص است یا گروهی از اشخاص؟
جدا از این مسائل، پامپلیانو این مسئله را مطرح می کند که بسیاری از طرفداران رمزارزها  بر این باورند که ارزهای فیات ملی ذاتا وابسته به خشونت هستند. برتری آن‌ها تماما بر پایه اجبار، کنترل متمرکز عرضه و انحصار قدرت بوده است.
با فرا رسیدن قرن ۲۱، ارزهای فیات ملی و سیستم‌های بانکی به شدت زیر فشار تنش‌های ژئوپلتیک قرار دارند.
در آینده ای نزدیک، با تولد ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز با مدیریت غول‌های بزرگ دنیای دیجیتال نظیر فیس‌بوک که اینروزها به شدت به دنبال توسعه رمزارزهای خود هیتند، دورنمای ارزها و سیاست‌های پولی و مالی سنتی با چالش‌هایی بی‌سابقه روبه‌رو است. گویی جنگی بی  بدیل بین پول های فیات و رمزارز ها در پیش است.
اگر ارز لیبرا که توسط فیسبوک منتشر خواهد شد، ارتباطی نزدیک با دلار آمریکا داشته باشد، می‌تواند سناریو جدیدی را خلق کند که در آن با دلار و ارزهایی با محوریت دلار همزیستی داشته باشند. اما در باطن مسئله هنوز فقط یک رئیس وجود خواهد داشت و آن دلار است.

منبع: کوین تلگراف
برچسب‌ها: رمزارز بیت کوین

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها