<span class='far fa-dollar-sign color-default'></span> آشنایی با بازار جهانی 2
درآمد دلاری

آشنایی با بازار جهانی 2

| 12:00 | 3

   
   مداخله بانک های مرکزی می تواند فرصت های بسیار خوبی را برای معامله گران در این بازار ایجاد کند. پیشامدهای منفی مانند بدهی ملی، فجایع ملی و... به معامله گران این پیام را می دهد که ارز آن کشور به لحاظ فاندامنتالی باید کمتر ارزش گذاری شود. به عنوان مثال کسری بودجه در آمریکا باعث می شود دلار نسبت به "ین" ژاپن شدیدا سقوط کند و ارزش "ین" به شدت اقزایش یابد. در چنین شرایطی معامله گران می توانند بر روی احتمال مداخله دولت که منجر به حرکات سریع قیمت در کوتاه مدت می شود سفته بازی کنند و این فرصتی را در اختیار آنان قرار می دهد که با گرفتن پوزیشن قبل از آن که مداخله اتفاق بیوفتد و خروج از آن پوزیشن بعد از اینکه آن اتفاق روی داد به سود برسند. توجه به این نکته بسیار مهم است که بدانیم در یک روند پرسرعت (مداخله بانک های مرکزی) بسیار پر ریسک است. همچنین گرفتن لات و لوریج بالا می تواند به این ریسک بیافزاید وحجم بسیار بالایی از سرمایه معامله گر را به خطر اندازد. 
   فهمیدن آن که در چه زمان مداخله اتفاق می افتد، یک هنر است و تجربه معامله گر می تواند این کار را تسهیل کند. البته این بدان معنی نیست که شاخص های واضحی برای کمک به شما وجود نداشته باشد. در ادامه به برخی از این نشانه ها شاره می کنیم:
   •    مداخلات اغلب حول و حوش همان نقطه ای اتفاق می افتند که مداخلات قبلی اتفاق افتاده است. به بیان ساده تر توجه به نقاط کلیدی که در روند در آن تغییر کرده بسیار مهم است.
   •    در برخی مواقع علائم شفاهی قبل از وقوع رویداد وجود دارد. شایان ذکر است هرچه بیشتر معامله گران علائم شفاهی را بشنوند و واکنشی مشاهده نکنند، بیشتر احتمال دارد که این صحبت ها اثر خود را از دست بدهند.
   •    تحلیل گران بانک های عمومی و شرکت های سرمایه گذاری برای پیش بینی زمان وقوع چنین مداخلاتی بازار فارکس را زیر نظر دارند لذا مشاوره گرفتن از خبرها می تواند اطلاعات ارزشمندی در اختیار معامله گران قرار دهد.
   همان طور که قبلا عنوان کردیم، مداخلات در نتیجه دخالت بانک های مرکزی و به منظور تثبیت نرخ ارز با استفاده از منابع بانک ها اتفاق می افتد. اگرچه این مداخلات بسیار مفید است اما مبادلات آن ها را بیشتر سفته باز ها انجام می دهند. لذا برای معامله در مداخلات بانک های مرکزی پیشنهاد می شود قیمت مورد انتظار را به کمک حرکات قیمت در مداخلات قبلی بسنجید و همین طور همیشه یک Stop-Loss و Take-Profit قرار دهید تا سود ها را ذخیره کرده و ضرر را محدود کند. با همه این نکات، این معامله ها می تواند فرصت های جذابی را برای هر معامله گر فارکس فراهم آورد تا به سود دست یابد.
 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها