<span class='fa fa-chart-line color-default'></span> تحلیل تکنیکال نماد خودرو
چه سهمی؟

تحلیل تکنیکال نماد خودرو

| 20:20 | 5

به جرات می‌توان گفت شرکت ایران خودرو یکی از سهم های بسیار تاثیرگذار در بازار سرمایه ایران بوده و تحلیل تکنیکال آن از موضوعاتی که فعالان بازار سرمایه به عنوان یک شاخص مبنی بر تعیین جهت بازار از آن استفاده می‌کنند. در بررسی تحلیل تکنیکال و فاندامنتال (بنیادی) نماد خودرو موارد زیر بسیار حائز اهمیت است.

تحلیل تکنیکال خودرو

 تحلیل نماد خودرو (Khodro) نشان می‌دهد که در شش ماه گذشته سهم پس از یک اصلاح سنگین، درگیر مقاومت ابر ایچیموکو  خواهد بود و در صورتی که بتواند از این مقاومت عبور نماید می تواند دو محدوده قیمتی 390 و 620 تومان را از  سطوح قیمتی پیشرو این نماد دانست که برای سرمایه گذاران و تحلیلگران حائز اهمیت است.

نکته مهم در تحلیل تکنیکال نماد خودرو، وابستگی آن با شاخص کل بازار می‌باشد. همانطور که در شکل زیر مشاهده می نمایید، به وضوح مشخص است که شاخص کل به دلیل حجم معاملات سهام شرکت ایران خودرو  اثر  پذیری بسیار زیادی از قیمت‌های این نماد داشته است که این موضوع می‍‌‌تواند بر تصمیم گیری تحلیل بازار سرمایه برای برترین تحلیلگران تکنیکال بازار و سرمایه گذاران کمک به سزایی نماید.

 

تحلیل بنیادی نماد خودرو

بر اساس گزارش عملکرد نه ماهه سال 99 نماد خودرو در سایت کدال، جمع دارایی های این شرکت نزدیک به 64 هزار میلیارد تومان و بدهی های آن 60 میلیارد تومان است. طی این مدت زمان شرکت ایران خودرو علیرغم فروش 43هزار میلیارد تومانی همچنان با زیان انباشته 11.5 هراز میلیارد تومانی درگیر است. هرچند که در روزهای گذشته شاهد افت شدید نماد خودرو بودیم اما بسیاری از تحلیلگران بنیادی بر این باور هستند که در صورت تصویب بسته حمایتی 4 هزار میلیارد تومانی تسهیلات دولت به صنعت خودرو، می‌توان شاهد رشد قیمت‌ها در نماد خودرو و همچنین شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران‌ خودرو با نماد خگستر بود. در طی این مدت علیرغم نسبت P/E منفی این نماد، میانگین حجم معاملاتی 90 روز گذشته این سهم بیش از 1.2 میلیارد سهم بوده که این موضوع در تحلیل بنیادی نماد خودرو  از موارد مهم برای فعالان و سرمایه گذاران بازار سرمایه محسوب می‌شود.
با این حال بسیاری از بهترین تحلیلگران بازار سرمایه بر این باور هستند که اثر روانی تغییرات قیمت نماد خودرو در کنار تحلیل بنیادی خودرو، اثر بسیار زیادی بر شاخص کل بازار خواهد گذاشت. 

بررسی سیگنال‌های نماد خودرو

 با نگاه اجمالی به  62 سیگنال های خرید از برترین تحلیل گران برای نماد ایران خودرو در سامانه مقایسه و ارزیابی تحلیل گران بورس با ما می توان نتیجه گرفت که  نماد خودرو از اهمیت بالایی در میان سرمایه گذاران و تحلیلگران بازار سرمایه دارد. طی بررسی انجام شده مشخص گردید سود انتظاری از سیگنال‌های خرید تحلیل گران تکنیکال نماد خودرو حدود 230 درصد است.

لازم به ذکر است که یکی از برترین تحلیلگران بازار که سامانه بورس ما بیش از 400 تحلیل وی را با تحلیلگران دیگر مورد ارزیابی و مقایسه قرار داده، سود انتظاری تحلیل تکنیکال خودرو را 178 درصد پیش بینی نموده است. که بر اساس سیگنال‌های این تحلیلگر بیش از 56 هزار فعال بازار سرمایه در خصوص سرمایه گذاری در نماد خودرو تصمیم گیری نموده اند.
 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها