<span class='fa fa-chart-line color-default'></span> تحلیل تکنیکال نماد فولاد (به روز رسانی)
چه سهمی؟

تحلیل تکنیکال نماد فولاد (به روز رسانی)

| 10:00 | 3

معرفی شرکت فولاد مبارکه اصفهان

یکی از نمادهای پربازدید در بازار سرمایه ایران شرکت فولاد مبارکه اصفهان است که با نماد فولاد (FEOLAD) در بازار بورس اوراق بهادارشناخته می شود و در گروه فلزات اساسی قرار دارد. در گروه فلزات اساسی نمادهای فولاد، فخوز و فخاس از مهمترین شرکت های سنگ آهن هستند. شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ارزش بازار بیش از 2265560 میلیارد ریال (در تاریخ 24/10/99)، یکی از شرکت های تاثیرگذار در شاخص کل بازار سرمایه است. سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت توسعه سرمایه رفاه و بانک تجارت سه سهامدار عمده شرکت فولاد مبارکه اصفهان هستند. صندوق توسعه توکا، بازارگردان این نماد است.

تحلیل تکنیکال نماد فولاد

سهم فولاد پس از یک صعود، در حال حاضر بین 61.8 درصد و 78.6 درصد اصلاح کرده است. همان طور که در شکل ملاحظه می کنید و با استفاده از اندیکاتور ایچیموکو، در تایم فریم روزانه کندل ها، تنکان سن و کیجون سن زیر ابر قرمز قرار دارند و هنوز سیگنال خرید نداده اند و ابر آینده منفی است. اندیکاتور MACD هنوز سیگنال را به طور قطعی قطع نکرده که واگرایی مثبت ایجاد کند و احتمال خروج سهم از اصلاح را افزایش دهد. 
 

اندیکاتور RSI نیزدر ناحیه اشتیاق فروش است و واگرایی مثبت در این اندیکاتور نیز تشکیل نشده است. به معامله گران توصیه می شود با توجه به تشکیل واگرایی مثبت در اندیکاتورها، موج شماری و تحلیل ساختار اصلاحی و مشخص کردن نواحی حمایت و مقاومت نقطه ورود خود را تعیین نمایند.

  در شکل بالا 5 سهم از فلزات اساسی در صنعت فولاد نشان داده شده است (فولاد، فخوز، فخاس، فولاژ و فولای). همان طور که در شکل مشخص است، حرکت این سهم ها شبیه هم نیست و تا حدودی سهم فخوز و فولاد حرکتی شبیه به هم داشته اند اما رشد سهم فولاد از بقیه بیشتر بوده است. بیشتر بودن رشد سهم فولاد نسبت به بقیه سهام فولادی را می توان به این علت دانست که این شرکت صرفا به تولید شمش فولاد بسنده نکرده و محصولات صادراتی دیگر مانند ورق نیز تولید می کند.

تحلیل بنیادی نماد فولاد

با توجه به اطلاعات صورت های مالی میاندوره ای 6 ماهه حسابرسی نشده منتهی به 6 ماهه اول سال 99 که در کدال منتشر شده است، شرکت فولاد مبارکه اصفهان دارای مجموع دارایی ۸۴۸,۳۰۹,۲۴۶ میلیون ریال، مجموع حقوق مالکانه ۴۲۵,۸۷۳,۱۷۶ میلیون ریال و جمع بدهی ۴۲۲,۴۳۶,۰۷۰ میلیون ریال است. این شرکت با سرمایه ۲۰۹,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال به ازای هر سهم در 6 ماهه اول سال 99 میزان 483 ریال سود محقق کرده که نسبت به سال قبل 25 درصد افزایش داشته است. شرکت فولاد مبارکه اصفهان در تاریخ 16 آذر 99 در کدال پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ   209,000,000,000,000 ریال به 304,500,000,000,000 ریال ازمحل سود انباشته ،سایر اندوخته ها به سازمان بورس داده است.

 

نظر تحلیلگران بازار سرمایه درخصوص نماد فولاد

بر اساس تحلیل های ثبت شده در اولین سامانه مقایسه و ارزیابی تحلیلگران بازار سرمایه، نماد فولاد یکی از نمادهای مورد توجه تحلیل گران است. اکثر تحلیل گران در این سامانه سهم فولاد را تحلیل کرده اند که معامله گران می توانند با جستجوی نماد فولاد تحلیل ها را مشاهده نمایند. سامانه بورس با ما برای اولین بار بستری را فراهم کرده است که افراد بتوانند با مقایسه تحلیل گران بازار سرمایه بهترین تحلیل گر را انتخاب کنند. در سایت بورس با ما تا کنون  105 تحلیل در ارتباط با نماد فولاد از تحلیل گران مختلف وجود دارد. 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها