<span class='fa fa-chart-line color-default'></span> تحلیل تکنیکال و بنیادی شرکت صنایع  پتروشیمی خلیج فارس
چه سهمی؟

تحلیل تکنیکال و بنیادی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

| 14:00 | 2

آیا شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با نماد فارس برای سرمایه گذاری مناسب است؟ این نماد در سال گذشته با رشد چشمگیری که داشت به قیمت 35514 ریال رسید  و پس از افزایش سرمایه  100 درصدی خود تا قیمت 8111 ریال هم رسید. در این مقاله می‌خواهیم به این امر بپردازیم که زمان مناسبی برای ورود به این سهم هست یا خیر. 

معرفی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

این شرکت جز شرکت‌های پربازدید در بازار سرمایه ایران است و با نماد فارس (FARS) در بازار بورس اوراق بهادار شناخته می‌شود و جز گروه محصولات شیمیایی است. ارزش بازار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس 3,082,380 میلیارد ریال در تاریخ 27/12/99 می باشد. شرکت‌های ملی صنایع پتروشیمی، گروه پتروشیمی تابان فردا و سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین سه سهامدار عمده این شرکت می‌باشند. شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس یک شرکت هلدینگ است که در زمینه سرمایه گذاری و مدیریت بر مجتمع‌های پتروشیمی و پالایشگاه‌ها و تولید فرآورده های نفتی، مواد شیمیایی و محصولات پتروشیمی فعالیت می‌کند. این شرکت 33 شرکت زیر مجموعه دارد که از مهمترین آن‌ها می‌توان به پتروشیمی نوری، پتروشیمی پارس، پتروشیمی مبین و پتروشیمی فجر اشاره کرد. صندوق خلیج فارس بازگردان این سهم است.

تحلیل تکنیکال نماد فارس

همان طور که در شکل زیر مشخص است، با استفاده از اندیکاتور ایچیموکو و در تایم فریم روزانه، می توان مشاهده کرد که روند منفی چیکو شکسته شده، تنکان سن و کیجون سن همدیگر را قطع کرده و به سمت بالا اشاره دارند. سنکوی B در حالت تعویض پوزشن با سنکوی A است و احتمال دارد ابر آینده مثبت شود. در حال حاضر کندل ها در ابر منفی قرار دارند و احتمال دارد کندل ها با سنکوی B برخورد کرده و برگشت به سمت پایین داشته باشند.
 اندیکاتور MACD در تایم فریم روزانه کف های بالاتر ساخته و روند منفی خود را شکسته است. این اندیکاتور در تایم فریم روزانه هنوز بالای صفر تثبیت نشده است و احتمال برگشت به سمت پایین وجود دارد.
اندیکاتور RSI نیز در تایم فریم روزانه روند منفی خود را شکسته است و در ناحیه اشباع خرید قرار دارد. به معامله گران توصیه می شود برای خرید این سهم به امواج اصلاحی سهم فارس توجه کرده و پس از تایید گرفتن از برخی اندیکاتورها مانند اییچیموکو و MACD و... و در صورت صلاحدید اقدام به خرید نمایند.

تحلیل بنیادی نماد فارس

با توجه به اطلاعات صورت های مالی سال منتهی به تاریخ 99/03/31 (حسابرسی شده) که در سایت کدال منتشر شده است، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس دارای مجموع دارایی های ۷۵۴,۷۸۳,۳۳۲ میلیون ریال، مجموع بدهی های ۳۲۵,۰۷۹,۷۲۱ میلیون ریال ومجموع حقوق صاحبان سهم به ارزش ۴۲۹,۷۰۳,۶۱۱ میلیون ریال است. این شرکت با سرمایه ۱۴۳,۵۰۰,۰۰۰ میلیون ریال به ازای هر سهم ۱,۴۶۱ ریال سود خالص محقق کرده که نسبت به همین مدت در سال قبل 113 درصد افزایش داشته است. ارزش خالص دارایی ها به ازای هر سهم با توجه به صورت های مالی سال منتهی به تاریخ 99/03/31 و همچنین گزارش فعالیت ماهانه بهمن ماه عدد 7353 ریال محاسبه شده است که با توجه به افزایش سرمایه 100 درصدی این شرکت میتواند دقیق نباشد.

نظر تحلیلگران بازار سرمایه در سامانه بورس با ما درخصوص نماد فارس

بر اساس تحلیل های ثبت شده در اولین سامانه مقایسه و ارزیابی تحلیلگران بازار سرمایه، نماد فارس یکی از نمادهای مورد توجه تحلیل گران است. اکثر تحلیل گران در این سامانه، سهم شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس را تحلیل کرده اند که  معامله گران می توانند با جستجوی نماد فارس تحلیل ها را مشاهده نمایند. تا کنون 59 تحلیل در ارتباط با نماد فارس در سامانه مقایسه و ارزیابی تحلیلگران بازار سرمایه در سایت بورس با ما ثبت شده است. تحلیل گرانی مانند تیم تحلیلی بورس نامه، حاجی بازاری، بورس تریدر ثنایی و ... نماد فارس را تحلیل کرده اند. سامانه بورس با ما برای اولین بار بستری را فراهم کرده است که سرمایه گذاران بتوانند با مقایسه تحلیل گران بازار سرمایه، بهترین تحلیل گر را انتخاب کنند و تحلیل سهم مورد نظر خود را در صفحه تحلیل گر مورد نظر خود جستجو نمایند. 

مقالات مرتبط: 

منبع: بورس با ما

دیدگاه شما

|   مشاهده قوانین و مقررات

دیدگاه‌ها